Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/08/Projekt-bez-tytułu-17.png

ABB otwiera w austriackiej siedzibie B&R nowy globalny kampus innowacyjno-szkoleniowy dla specjalistów z zakresu automatyzacji maszyn


Jeden z największych ośrodków zintegrowanej produkcji, badań i szkoleń w Europie Środkowej. ABB otwiera w austriackiej siedzibie B&R nowy globalny kampus innowacyjno-szkoleniowy dla specjalistów z zakresu automatyzacji maszyn.

 • Nowy kampus służy jako centrum badawczo-rozwojowe grupy ABB w zakresie automatyzacji maszyn i fabryk, rozwiązań AI i oprogramowania.
 • Globalny ośrodek innowacji został znacznie rozbudowany, aby móc gościć konstruktorów maszyn, producentów, start-upy, instytucje badawcze i edukacyjne

Firma ABB otworzyła nowy kampus innowacyjno-szkoleniowy w siedzibie B&R w Eggelsbergu (Austria), swoim globalnym centrum automatyzacji maszyn i fabryk. Nowy kampus zapewni nawet 1000 dodatkowych miejsc pracy w sektorze zaawansowanych technologii. Pomieści światowej klasy laboratoria badawczo-rozwojowe, a także – we współpracy z uczelniami – obiekty szkoleniowe goszczące do 4000 osób rocznie. ABB zainwestowało 100 mln euro w rozbudowę siedziby B&R.

Innowacje kampusu związane ze sztuczną inteligencją oraz automatyzacją maszyn i fabryk odegrają kluczową rolę w realizacji potencjału produkcji przemysłowej jutra – w sektorach takich jak elektronika, e-mobilność, żywność i napoje, recykling, logistyka czy rolnictwo. Umożliwią firmom zwiększenie produktywności i elastyczności, pomogą wdrażać zasady zrównoważonego rozwoju i przybliżyć produkcję do ich rynków docelowych.

Prezes ABB Björn Rosengren: „ABB żyje innowacjami od ponad 130 lat, a nasza diwizja, firma B&R, to prawdziwy gejzer innowacji w zakresie automatyzacji produkcji. Oficjalne otwarcie tego kampusu jest dla ABB szczególnym powodem do dumy, gdyż oznacza utworzenie miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a zarazem pozwala nam wspólnie z naszymi klientami pracować nad maszynami i fabrykami przyszłości.”

Centrum zintegrowanej produkcji, badań i szkoleń w Europie Środkowej

Nowy kampus zwiększa łączną powierzchnię siedziby B&R do ponad 100 000 m² – w ten sposób B&R staje się jednym z największych ośrodków zintegrowanej produkcji, badań i szkoleń w Europie Środkowej, zatrudniającym obecnie około 2400 pracowników. Rozbudowa pozwoli również zwolnić przestrzeń, która posłuży jako dodatkowy potencjał produkcyjny przy zaspokojeniu rosnącego popytu na produkty B&R.

Kanclerz Austrii Karl Nehammer podziękował firmie ABB za ważną inicjatywę: „Inwestycje w naszej lokalizacji biznesowej są w każdym przypadku również inwestycjami w przyszłość Austrii. Pandemia koronawirusa, zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw, a teraz wojna na Ukrainie wyraźnie przypominają nam, że musimy stać się bardziej niezależni, jeśli chcemy być lepiej przygotowani na przyszłe wyzwania. Dlatego cieszę się, że wraz z otwarciem nowego kampusu innowacyjno-szkoleniowego ABB podejmuje ważny krok w kierunku ponownego rozwoju rodzimej produkcji. Nowy kampus będzie nie tylko siłą napędową cyfryzacji i automatyzacji, ale także stworzy miejsca pracy i przyczyni się do poprawy koniunktury w Austrii.”

W szybko zmieniającym się świecie obiekty takie jak nowy kampus ABB, jako centrum innowacji i inwestycji, mają ogromne znaczenie dla roli Austrii w światowej gospodarce i generowania wzrostu. Stale rosnąca cyfryzacja i automatyzacja naszego przemysłu będzie miała decydujący wpływ na reindustrializację Europy, a także na sprowadzenie z powrotem do Austrii produkcji rozproszonej po świecie. Dzięki repatriacji przemysłu tworzymy nowe miejsca pracy, zabezpieczamy europejski łańcuch dostaw i tworzymy możliwości bardziej zrównoważonego rozwoju.”

Sami Atiya, prezes obszaru biznesowego robotyki i automatyki dyskretnej ABB, dodał: „Obecna dekada jest okresem transformacji w kierunku robotyki i automatyki, będącej odpowiedzią na trapiące naszych klientów ogólnoświatowe niedobory siły roboczej i dostaw, szybko rosnące zapotrzebowanie konsumentów na spersonalizowane produkty oraz potrzebę bardziej zrównoważonego rozwoju. Nowy kampus ABB będzie służył jako centrum współpracy z naszymi klientami na całym świecie. Chcemy im pomóc znaleźć właściwą odpowiedź na te trendy, chcemy też sprawić, aby B&R stał się dla nich partnerem z wyboru w realizacji najbardziej ambitnych projektów automatyki przemysłowej na świecie.”

Według badań ABB, 8 na 10 firm w Europie i USA planuje dalszą automatyzację, a 7 na 10 – repatriację produkcji lub przeniesienie jej bliżej granic własnego kraju. Potencjalny rynek automatyzacji maszyn i fabryk na świecie jest obecnie szacowany na 20 mld USD rocznie, a do roku 2030 ma wzrosnąć do 31 mld USD rocznie.

Dzięki przejęciu B&R w 2017 roku, ABB jest jedyną firmą oferującą klientom automatyki przemysłowej cały zakres zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych w zakresie sterowania, uruchamiania, robotyki, detekcji, a także analityki i elektryfikacji.

Otwarte centrum innowacji i edukacji służące wspólnemu rozwojowi i szkoleniom

Kampus innowacyjno-szkoleniowy ABB będzie działał jako otwarte centrum innowacji – platforma ścisłej współpracy B&R z międzynarodowymi klientami, firmami i start-upami z całego regionu, a także instytucjami badawczymi i edukacyjnymi, służąca wspólnej pracy nad rozwiązaniami w zakresie automatyki oraz szkoleniu adeptów do pracy w fabrykach przyszłości.

„Obecnie mamy do czynienia z rekordową liczbą wolnych miejsc pracy w Austrii, a jednocześnie więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej ma zatrudnienie. Jeszcze bardziej istotne jest w tej sytuacji przeciwdziałanie odczuwalnym w Europie niedoborom wykwalifikowanej siły roboczej – jest to warunek dotrzymania kroku transformacji cyfrowej i wykorzystania szans, jakie ona stwarza. Nowy kampus B&R ze swoim programem szkoleń łączących praktykę z nauką jest ważnym przykładem działań windujących europejskie firmy produkcyjne do czołówki światowej. Inicjatywy w zakresie podnoszenia kwalifikacji i innowacji pozwolą skutecznie sprostać obecnym wyzwaniom gospodarczym i społecznym” – stwierdził austriacki Minister Pracy Martin Kocher.

Jörg Theis, Prezes B&R, zapowiedział: „Edukacja będzie miała najwyższy priorytet w kampusie. Nasza Akademia Automatyki będzie co roku inspirować i szkolić nawet 4000 studentów, praktykantów, ekspertów klientów i pracowników z całego świata.” Theis dodał, że B&R planuje oferować kształcenie teoretyczno-praktyczne na poziomie uniwersyteckim we współpracy z instytucjami szkolnictwa wyższego.

B&R prezentuje nową tożsamość marki

Wraz z nowym kampusem, firma B&R zaprezentowała również nową identyfikację wizualną marki, która współgra z designem ABB. „Nasz nowy projekt wizualny podkreśla silne zaangażowanie grupy ABB w rozwój B&R jako marki oraz akcentuje fakt, że obie firmy rosną w siłę, gdy zgodnie współpracują. Przynależność do tej wielkiej rodziny stwarza każdemu z pracowników nowe możliwości aktywnego budowania swojej kariery” – zapewnił Theis.

Przyjazny dla środowiska kampus z systemem fotowoltaicznym o jednym z najwyższych w Austrii wskaźników autokonsumpcji

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju 2030 ABB planuje osiągnąć do końca dekady neutralność węglową we wszystkich swoich działaniach. W B&R firma ABB zainstalowała system fotowoltaiczny (PV) o jednym z najwyższych w Austrii wskaźników autokonsumpcji. Dodatkowe moduły PV na terenie kampusu zwiększą teraz całkowitą moc do 1,8 MW. Wskaźnik autokonsumpcji wynosi około 98 procent.

Ponad 110 lat historii współtworzenia austriackiego przemysłu

Firma B&R, założona w 1979 roku przez Erwina Berneckera i Josefa Rainera, ma siedzibę w Eggelsbergu w Górnej Austrii. Obecnie B&R jest czołowym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie automatyzacji maszyn i fabryk oraz globalnym oddziałem Automatyki Maszyn ABB w dywizji biznesowej Robotyki i Automatyki Dyskretnej. W obszarze tym zatrudnionych jest ponad 11 000 osób w przeszło 100 lokalizacjach w 53 krajach.

ABB działa w Austrii od ponad 110 lat, szczycąc się swoim wkładem w historię austriackiego przemysłu – od elektryfikacji kolei i zasilania wyciągów narciarskich po robotykę i automatyzację procesów. Przejęcie B&R w 2017 roku uczyniło ABB największym dostawcą automatyki przemysłowej w Austrii.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex to czołowa firma technologiczna wspomagająca transformację społeczeństwa i przemysłu w kierunku bardziej produktywnego i zrównoważonego rozwoju. Łącząc oprogramowanie z portfolio elektryfikacji, robotyki, automatyzacji i napędów, ABB przesuwa granice technologii, aby podnieść wydajność na nowy poziom. Historia sukcesu ABB liczy sobie ponad 130 lat, a nowe osiągnięcia są efektem wysiłku około 105 000 utalentowanych pracowników zatrudnionych w ponad 100 krajach.  www.abb.com

Dodatkowych informacji udziela:

Media Relations
Tel.: +41 43 317 71 11
Email: media.relations@ch.abb.com

ABB Ltd
Affolternstrasse 44
8050 Zurich
SzwajcariaUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
 • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Od 6 lipca 2017 B&R stała się jednostką biznesową Grupy ABB. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa. Dzięki standardom komunikacji przemysłowej IoT, takim jak OPC UA, POWERLINK i openSAFETY, a także z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przedefiniowuje przyszłość technologii automatyzacji.
 • Profil Autora
 • http://www.br-automation.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
 • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...
 • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
 • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...
 • Sterowniki kompaktowe, modułowe i zintegrowane, CODESYS V3 (programowanie, wizualizacja, komunikacja), Krótkie cykle czasowe, EtherCAT, BACnet (opcjonalnie), Modbus, CANopen, Porty szeregowe: RS232, RS485, 2 konfigurowalne karty Ethernet, W...