Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

7-calowy dotykowy Smart-HMI

cMT3071 – to dotykowy panel operatorski o najpopularniejszym rozmiarze na rynku. Panele 7-calowe są szeroko stosowane zarówno dużych jak i mniejszych maszynach ze względu na atrakcyjny stosunek możliwości do ceny. 

Modele serii cMT producent określa mianem „Smart-HMI” za sprawą jego dużych możliwości związanych z magazynowaniem i przetwarzaniem danych oraz szerokim wachlarzem funkcji wpisujących się w ramy pojęcia „Przemysł 4.0„. Wiodącymi cechami są tutaj – obsługa baz danych SQL i wsparcie dla Internetu rzeczy za sprawą protokołów MQTT oraz OPC UA.

Posiada wbudowany wyświetlacz z matrycą rezystancyjną o rozdzielczości 800×480 pikseli. Operator jednak nie musi z niego korzystać, gdyż ma do dyspozycji też oprogramowanie dostępowe dla urządzeń przenośnych, na których może pracować zdalnie. Jest mechanizm zabezpieczający przed jednoczesną zmianą tych samych parametrów przez wielu użytkowników zdalnych i podział na różne poziomy dostępu.

Opcjonalnie można aktywować w urządzeniu usługę dostępu VPN – EasyAccess 2.0, za pomocą której także można zmienić program w PLC podłączonym do panela przez szyfrowany tunel.

Najbardziej zaawansowaną zmianą względem innych serii paneli jest możliwość programowania tego oraz kilku innych modeli cMT w środowisku CoDeSys (IEC61131-3). Traktujemy go wtedy jakby wewnątrz był sterownik PLC, a jego wejścia/wyjścia podłączamy w formie modułów rozproszonych Weintek iR. Program PLC działa wtedy osobno na jednym z dwóch rdzeni procesora HMI, ale możemy się ciągle odwoływać także do pamięci panela.