Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/12/Grafika-wyróżniona-artykul-zasilacze.jpg

6 najciekawszych zasilaczy! – Przegląd możliwości, zastosowania, ciekawostki


Zasilacz jest jednym z ważniejszych elementów systemu sterowania. Niektóre z urządzeń wymagają do pracy napięcia 24 V DC, inne 12 V DC a jeszcze inne mogą pracować z napięciem sieciowym 230 V AC. Aby dostarczyć do urządzenia napięcie stałe, musimy zastosować właśnie zasilacz, którego zadaniem jest przekształcenie jeden rodzaj energii elektrycznej (najczęściej sieciowe napięcie przemienne AC) w drugi (najczęściej napięcie stałe DC 24 V lub 12 V). Zatem jak widzicie, zasilacze są naprawdę ważnymi urządzeniami i to im postanowiliśmy poświęcić nasz nowy materiał.

Do naszej redakcji trafiło ostatnio kilka naprawdę ciekawych i interesujących zasilaczy. Wzięliśmy je  pod lupę, przejrzeliśmy ich możliwości, funkcjonalności oraz potencjalne zastosowania. Efektem naszej pracy jest krótki wideo poradnik przez 6 najciekawszych (naszym zdaniem, oczywiście) zasilaczy.

Koncepcja filmu opiera się pokazywaniu coraz bardziej złożonych i skomplikowanych urządzeń. Jeżeli potrzebujesz prostego, małego zasilacza do automatyki domowej, znajdziesz ciekawe rozwiązania Twojego problemu. Masz do uruchomienia aplikację, w której potrzebujesz podać na silnik znacznie wyższy prąd rozruchowy? Nic się nie bój, w tym filmie, również znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu.

Zapraszam na krótki przegląd 6 najciekawszych zasilaczy prądu stałego, które możecie znaleźć! Miłego oglądania.

Jeżeli jesteście zainteresowani użyciem, któregoś z zasilaczy obecnych w filmie zapraszamy do kontaktu z ekspertami Wago, Weidmuller, Finder lub Eaton.Utworzono: / Kategoria: ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTYiAutomatyka.pl