PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

36 pomysłów gdzie zastosować sterownik easyE4! Eliminacje 1/5 konkursu “Złap easyE4!”

2851 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

easyE4 to nowy sterownik firmy EATON, który nie dość, że ma atrakcyjną cenę to również ogromne możliwości. Jest idealny do średniozaawansowanych i prostych układów sterowania i regulacji, do nauki programowania, automatyki budynku i wiele innych. Więcej o tym sterowniku możesz przeczytać tutaj, a poniżej znajdziesz pomysły na wykorzystanie tego sterownika!

Nadszedł dzień wyboru trzech prac konkursowych biorących udział w 1 edycji konkursu easyE4. Pierwszy etap polega na wyłonieniu przez komisję iAutomatyka trzech zwycięzców, którzy będą rywalizować w etapie finałowym o zestaw startowy easy E4 ze sterownikiem, licencją oraz kurs programowania easyE4.

Konkurs trwa do 12.05.2019  – sprawdź zasady i weź udział w konkursie!

3 zwycięskie prace eliminacji 1/5

Z pośród zgłoszeń edycji 1 wyłoniono 3 poniższe prace. Autorzy otrzymają nagrodę “licencja na easySoft7 + gadżety + rabat 50% na kurs programowania easyE4” oraz wezmą udział w finale gdzie do wygrania będą 3 zestawy startowe!

Gratulacje!

PRACA 1:

Artur Ludwiniak: W przyszłości można pomyśleć o zastosowaniu easyE4 w przemyśle morskim. Obecnie na zwykłych statkach czy również statkach specjalistycznych typu offshore gdzie bardzo ważnym aspektem jest niezawodność czy wykonywanie dosyć skomplikowanych obliczeń, bardzo szerokie zastosowanie znajdują sterowniki PLC.

Z racji tego że easyE4 to coś więcej niż tylko przekaźnik programowalny, jego zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do prostych układów ale również może być zastosowany w ważnych jak i niezbędnych do prawidłowego działania wielu systemach automatyki okrętowej.

Jednym z ciekawszych zastosowań być może – oczywiście po spełnieniu określonych norm klasyfikacyjnych – będzie użycie easyE4 do AutoPilota.

Z systemem AutoPilota , z którym obecnie pracuje, zadaniem sterownika jest zbieranie określonych sygnałów z pędników, falownika czy panelu kontrolującego pracę AutoPilota i wysyłanie poprzez komunikację ethernetową do komputera, którego zadaniem jest sterownie thrusterami i poprzez sterownik który posiada układ PID jest utrzymanie statku na określonym kursie poprzez wysyłanie nastaw do układu nadrzędnego odpowiadającego za bezpośrednią pracę thrustera.

Jak wiadomo bez niektórych sygnałów Auto Pilot nie działał by poprawnie. W opisywany wyżej Autopilocie informacje typu pozycja z GPS, prędkość statku, sygnał z żyroskopu, prędkość czy kierunek wiatru jest wysyłany bezpośrednio do komputera (standard NMEA poprzez MOXA N-port). Być może w przyszłości Easy będzie również miał możliwość czytania protokołu NMEA 183 czy standardu NMEA 2000.

Można by skonfigurować przekaźnik w następujący sposób:
– 4x Wejście analogowe: 4-20 sin i cos – dla dwóch thrusterów
– 2x Wejście analogowe: Prędkość silnka w RPM np: 0-500 RPM – dla dwóch thrusterów
– 2x Wyjście analogowe: wysyłanie do systemu nadrzędnego sygnału zadającego wymagany kąt:
– Program: program do utrzymania kursu statku z wykorzystanie regulatora PID, ustawione limity do pracy układu, alarmy, itp
– Wejścia cyfrowe: do kontroli autopilota
– Wyjścia cyfrowe: Alarm Buzzer, lampki
– Encoder do czy rezystor zmiany kursu

WebSerwer: Ciekawa opcja dla obsługi w celu sprawdzenia easyE4, ewaluacja sygnałów wejściowych czy wyjściowych, sprawdzenie błędów,

Karta microSD: Bardzo przydatna funkcja zbieranie logów (polecenia do sterownika wydane przez operatora). Również zastosowanie do kopi zapasowej, w przypadku wymiany sterownia na nowy nie wymagane jest podłączenie się laptopem a co za tym czas naprawy skraca się do minimum.

Cena: Konkurencyjna cena może zmniejszyć koszt całego systemu.

PRACA 2:

Michał Barski: Niecałe dwa tygodnie temu w sterowniku EASY512-DC-R produkcji Eaton odmówił posłuszeństwa wyświetlacz. W urządzeniu po ponad ośmiu latach bezawaryjnej pracy w szafie sterowniczej pompowni ścieków nastąpiła w końcu usterka jednego z jego komponentów, choć funkcja sterowania pompami jest nadal bezawaryjnie realizowana.
Usterka wyświetlacza nie jest jednak jedyną przesłanką do wymiany urządzenia. Ze względu na strategiczne usytuowanie przepompowni – gromadzi ona ścieki jeszcze z dwóch innych pompowni, a następnie pompuje je bezpośrednio do niewielkiej oczyszczalni, myśl o rozbudowie systemu sterowania i nadzoru nad pracą tego obiektu chodziła mi po głowie już od jakiegoś czas.
Dodatkowe możliwości jakie oferuje sterownik easyE4 Eaton, a myślę tu m. In. o wbudowanym WEB Server, porcie Ethernet, dodatkowych modułach wejść i wyjść, powiadomieniach e-mail doskonale nadają się, aby podnieść funkcjonalność tego obiektu. Pomiar prądu pobieranego przez każdą z pomp (dodatkowe moduły rozszerzeń z wej. analogowymi), dodatkowy akumulator buforowy (możliwość pomiaru poziomu jego napięcia), możliwość zdalnego załączania i wyłączania pomp, przesyłanie informacji o zadziałaniu wyłączników silnikowych, braku zasilania, awarii sondy hydrostatycznej, otwarciu/niedomknięciu drzwi od szafy sterowniczej, czy choćby o informowanie (SMS/e-mail/powiadomienia push) o osiągnięciu zadeklarowanego przez operatora czasu pracy pomp do kolejnej obsługi pomp (olej) to tylko niektóre z rozwiązań, jakie chciałbym przy użyciu easyE4 wdrożyć w tym obiekcie. A przy ulewnych deszczach w okresie wiosenno-letnim, kiedy praca pompowni jest silnie zaburzona, możliwość zdalnego sterowania (WEB-Server) będzie nieoceniona.

PRACA 3:

Piotr Polak: Zaprzyjaźniona firma posiada regał magazynowy, pionowy, karuzelowy . Uszkodzeniu uległo sterowanie oparte na bramkach. Podjęto decyzję, aby zastosować do kontroli maszyną jakiś przekaźnik programowalny lub PLC. Prostą logikę i kilka operacji arytmetycznych optymalizujących zużycie energii elektrycznej na pewno udałoby się zmieścić w EasyE4!. Komunikacja Modbus TCP/IP pozwoliłaby zestawić połączenie z niewielkim panelem operatorskim HMI. Wbudowany Webserver pozwoliłby na zdalny podgląd stanów magazynowych oraz zbieranie statystyk wykorzystania.

Pozostałe pomysły na wykorzystanie easyE4:

Poniższe prace, choć ciekawe, nie dostały się do rundy finałowej. Ale to dopiero pierwsze eliminacje, można brać udział w kolejnych edycjach.

Konkurs trwa do 12.05.2019  – sprawdź zasady i weź udział w konkursie!

 

Marcin Skorupa: EasyE4 zastosowanym jako sterownik akwariowy w akwarium mojej dziewczyny. Mógłbym wykorzystać dostępne funkcje na przykład funkcje czasowe do sterowania oświetleniem, PID do regulacji temperatury. Taki sterownik akwariowy będzie idealnym prezentem dla akwarysty 🙂

 

Łukasz Urbański: Jestem początkującym inżynierem. Moim projektem jest zautomatyzowanie urządzenia do cięcia foli wydruków wielkoformatowych. Projekt traktuje jako wyzwanie. Jako że jestem początkującym bardzo zachęcił mnie kurs programowania easyE4, który w połączeniu ze sterownikiem będzie idealnym rozwiązaniem w moim projekcie i najlepszym sposobem na wejście do świata sterowników. Na zdjęciu widać urządzenie do cięcia folii obsługiwane przez człowieka. Zautomatyzowanie tego procesu przyspieszy pracę oraz zwiększy dokładność otrzymywanego wyrobu.

 

Witold Tobiasz: easyE4 bardzo dobrze nadaje się jako urządzenie do sterowania oświetleniem w nowoczesnych systemach oświetleniowych. Tego rodzaju aplikacje wymagają urządzeń niezawodnych, łatwych w montażu, uruchomieniu i serwisowaniu oraz sprawdzonych producentów. Różnorodność aplikacji, wymaga zastosowania sterowników dostosowanych do potrzeb konkretnej instalacji. Zastosowanie easyE4 pozwoli na zredukowanie kosztów związanych z oświetleniem, co wpisuje się idealnie w obecny ogólnoświatowy trend ekonomiczny i ekologiczny.

 

Bartlomiej Peziak: Sterownik easyE4 mógłbym zastosować w wielu aplikacjach w firmie w której aktualnie pracuję. Jednak ostatnio chodzi mi po głowie stworzenie stanowiska do testowania generatorów wysokiej częstotliwości (Corona) Arcotec CG20. Dzięki sterownikowi easyE4 mógłbym symulować sygnały z maszyny dla celów testowych w warsztacie.

 

Jacek Rączka: Podręcznik jest, EasySoft-PRO (6.30) jest, przewody są. Brakuje tylko sterownika. Tak naprawdę to co widać na zdjęciu to moja przygoda z projektu EASY800 (sterownika już nie mam) i okablowanie które miało być do centralki alarmowej, ale wisi wolne. Chciałem sobie na tym zrobić własny system alarmowy i małą automatykę. Niestety rozbiłem się o sterownik. Docelowo miało być LOGO8, ale nowe EASY w wersji DC też by się nadawało, bo ma Ethernet, ktory jest istotnym elementem składowym.

 

 

Mateusz Wesołowski: Jako przyszły inżynier fajnie by było zaprojektować automatykę w własnym domu, a jako akwarysta potrzebuję odpowiedzialnej opieki nad moimi podopiecznymi gdy mnie w domu nie ma. Załączam zdjęcie autorstwa mojej Żony i naszego akwarium.

 

Robert Laskowski: A gdyby tak…, a gdyby tak zastosować sterowniki do stworzenia czegoś pięknego – nie tylko praktycznego… a gdyby tak zastosować je tam, gdzie wszyscy mogli by podziwiać to co można za ich pomocą osiągnąć… gdyby zastosować je w sposób tak niekonwencjonalny – jaki nikomu do tej pory nie przyszedł do głowy… Każdy z Państwa w czasie świąt ma styczność z dekoracjami świątecznymi, które wprowadzają niepowtarzalną atmosferę w tym okresie, tak naprawdę może nawet tego Państwo nie zauważają, ale dekoracje towarzyszą Państwu tak naprawdę przez cały rok, w miastach, w centrach handlowych, na specjalnych pokazach iluminacji. Moim marzeniem jest wykorzystanie taniego i niezawodnego systemu sterowania, który poprzez swoje moduły i wykorzystaniu wyobraźni zarówno w programowaniu jak i w dostępnym potencjale, tchnęły by w życie w dekoracje, które Państwa otaczają – zapewniam wyobraźnię jak i doświadczenie w tym zakresie już mam – brakuje mi tylko narzędzi. Dlaczego akurat ten sterownik – dlatego, że w systemach jakie chciałbym wdrożyć (mechatronika połączona z animacją, dźwiękiem i światłem) absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo i niezawodność, w końcu mechatroniczne dekoracje w pobliżu ludzi muszą być obwarowane tyloma zabezpieczeniami ile to tylko możliwe, ale za to panel lub grupa przycisków i przełączników umożliwiające dzieciom kontrolę nad wielkogabarytowymi dekoracjami w kształcie postaci z bajek – to jest coś co nie tylko może się podobać, ale może zainspirować młode pokolenie które zada pytanie – właśnie Wam – Tato/Mamo – a jak to działa?

 

Andrzej Wołosz: Zastosował bym go w miejsce raczej nieudanego sterownika kotłowni w domu, co pozwoliłoby mi być bardziej “eko”, no i trochę “smart”. A wszystko to very Easy 😉

 

Michał Stankiewicz: Możliwe, że zastosowałbym w hali WN na uczelni, do pracy inżynierskiej przy ładowaniu i rozładowywaniu generatorów 😉

 

Piotr Czerewko: Zastosowałbym Easy 4, ze względu na jego funkcjonalność a zwłaszcza teraz kiedy można go rozbudowywać o 11 modułów. Do tej pory kiedy stosowałem Easy serii 700 musiałem się ograniczać do jednostki podstawowej i rozszerzenia, gdzie czasami wszystko było na styk, nie zostawała żadna rezerwa wejścia i wyjścia.Stosując serię 800 trochę koszty rosły .Bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość o rozbudowie, już wiem gdzie go zastosuję. Zdjęcie przedstawia ostatnią moją modyfikację, sterowanie 4 napędów w tym jeden z nich jest gwiazda trójką sterowany z Easy, układ pracuje w cyklu automatycznym uruchamia się jednym przyciskiem, oraz można uruchomić silnik każdy z osobna, oraz inne zdjęcia z ostatnich modyfikacji sterowań , dla mnie dużą zaletą jest stosowanie Easy przy nawet minimum już 3 napędach znacznie to ogranicza czas okablowania i miejsce w szafie oraz można sobie swobodnie modyfikować w przyszłości…

 


Miłosz Woroch:
Zmodernizował bym proces sterowania gilotyna przemysłową z lat 70, tak aby wprowadzić ją w 21 wiek. Pozwoliło by to również ogarną chaos jak zrobił to jej starszy brat w bliźniaczej maszynie, kilka lat temu. Co widać na zdjęciu obok.

 

Mateusz Lewandowski: Przydałby mi się przy tworzeniu Smart Home ?

Reklama


 

Tomasz Kocot: Zastosowałbym do zautomatyzowania mojego nowego mieszkania. Niebawem przeprowadzamy się z żoną i psem, a ponieważ trzeba tam zrobić mały remont, to chcę zautomatyzować parę rzeczy(najlepiej by żona do końca nie wiedziała co i jak, szczególnie nie pytała o ceny). Na pewno światło, ale też i odcięcie mediów pod nieobecność.

 

 

Bartłoemiej Kubiatowski: Szybkie wejścia aż do 5kHz (zgodnie z dokumentacja) oraz bardzo dobra kwantyzacja sygnałów analogowych (12 bitow) jest dla mnie wspaniałym pośrednikiem możliwości pomiędzy Logo 8 SIEMENS’a a np. Mitsubishi FX3. W mojej obecnej aplikacji (sterowanie pompami + enkodery) musiałem zastosować Mitsubishi FX3 z 40 wejściami i 40 wyjściami. Logo8 by się nadawał, ale przy tak skomplikowanej aplikacji trzeba by 2 takich sterowników z rozszerzeniami + switch sieciowy. Dodatkowo rozdzielczość sterownika Logo8 na poziomie 10bit (1000 poziomów) jest aż 4 krotnie mniej dokładna niż w Eatonie ! Zatem w moim kolejnym projekcie (enkoder), poziom, pompa z pewnością idealnie wpasuje się Eaton. Jedyną wadą ( a może nie doczytałem) brak zegara astronomicznego . Jeśli jest… to z możliwością zastosowania ponad 120 wejść.. bije konkurenta na głowę. Tylko czekać kiedy obsłuży Eaton panel Weinteka HMI. Brawo Wy !

 

Kamil Raczewsk: Gdyby sterownik od firmy EATON trafił w moje ręce mógłbym go zastosować do mojej domowej hodowli papryk! Moje marzenie o zautomatyzowanej mini hodowli balkonowej w końcu mogłoby się spełnić. Nic nie denerwuje tak jak brak możliwości podlewania roślin i dobór oświetlenia kiedy nie ma nas w domu ? W pracy używam sterowników innej firmy dlatego chętnie przetestowałbym takiego wariata w swoim domowym zaciszu. Pozdro!

 

 

Benedykciński Paweł: Co prawda nie jestem automatykiem a zaledwie pomocnikiem elektryka w dziale utrzymania ruchu. Osobiście że względu na prostotę o której Pan Jacek wspomniał wykorzystał bym easy do sterowania oświetleniem peronów przejazdów oraz wiat na peronach że względu na to że firma oczekuje że oświetlenia miało załączać by wie w danych godzinach osobno peron wiata itd.

Reklama


 

Sebastian Pękala: sterownik zastosował bym w układzie elektro-pneumatycznym,aby zautomatyzować prace siłowników pneumatycznych,sterownik ten zastąpił by przekaźniki,przekaźniki czasowe, znacznie ułatwiło by to sterowanie układem oraz jego przejrzystość.

 

Adrian Łuczyna: EasyE4 zastosowałbym do realizacji sterowania atrakcjami w przydomowym basenie. Dedykowane systemy basenowe są bardzo drogie i trudno dostępne. Na easyE4 zrealizowałbym ręczne i automatyczne włączanie masaży, przeciwprądu, oświetlenia; do tego ograniczenie czasu pracy, może pomiar temperatury i sterowanie pompą ciepła?

 

Bartosz Kaczmarek: Po prostu bo stary elektryk odszedł na emeryturę i czas zrobić coś po swojemu.Tak przywykłem do układu styczników że już na słuch słyszę że coś nie działa trzeba zmienić melodie. Stacja uzdatniania wody. Pozdrawiam

 

Mariusz Mazurek: Sterownik użyłbym do sterowania wtryskarek aluminium to ekstremalne środowisko i myślę że dał by rady.

 

Bartosz Pyszyński: Do sterowania układem pompy ciepła w galerii (układ z odrębnym termostatem i trybami pracy), bo jest po prostu bałagan jak na zdjęciu i nie działa jak należy 🙂

 

 

Paweł Perlak: Idealny sterownik do budowanego systemu podlewania mojego ogrodu. Wyjścia sterownika do kontrolowania elektrozaworów oraz falownika napędzającego pompę. Wejścia do przycisków sterujących, ale najważniejszą rzeczą jest to, że idealnie wpasuje się w wolną przestrzeń w budowanej szafie sterowniczej.

 

Paweł Domeradzki: Zastosowałbym go do nauki programowania PLC. Obecnie muszę stosować różne symulację, którą dają różne efekty niestety. Jest prosty i przyjemny w obsłudze. Idealny zamiennik do wyświechtanego już LOGO!

 

Fabian Bogdanowicz: Zastosowałbym do nauki programowania PLC. Aktualnie jestem studentem III roku automatyki i robotyki i nie ominie mnie kupno sterownika PLC. Wygranie sterownika pozwoliłoby zrealizować mi moje stanowisko dydaktyczne.

Paweł Lenart: Zastosował bym w tej szafie easyE4 ponieważ wygodniej sterowało by się z sterownika nastawami czasu niż użytymi czasówkami analogowymi,

 

Robert Wojewódzki: Zastosowanie sterownika – Symbio-Med gabinet hirudoterapii żony
– monitoring i regulacja tempeatury przechowywania pijawek, z opcją alarmu MAX i MIN temperatury
–monitoring współczynnika ph z przetwornika analogowego- sygnał alarmowy po przekroczeniu- zabrudzenie wody- przechowywanie pijawek
– monitoring i sterowanie dostępem do gabinetu(zamek z elektromagnesem) na podstawie czujnika RFID połączony z ESP32
– sterowanie i monitoring lampą UV 0,5godz po zamknięciu gabinetu, licnik czasu pracy
– sterowanie on-off wzmacniacza słuchawkowego dla pacjentów w trakcie zabiegu, radio internetowe z ESP32
– sterowanie on-off panelu reklamowego w poczekalni- ekran z demontażu “kiosku internetowego”
– monitoring ruchu w poczekalni – czujka IR, sygnalizacja wejścia
– wizualizacja do powyższych danych

 

 

Karol Białek: W swojej pracy automatyka budynkowego często spotykam niekonsekwencję w braku integracji pożytecznych i wydawać by się mogło oczywistych zadań na sterownikach i realizacji ich poza „systemem”. Zwiedzając obiekty natrafiam na rozbudowane układy automatyki a obok nich np. sterowanie oświetlenia zewnętrznego na timerach / zegarach astronomicznych. Często elementy te sąsiadują ze sobą 😉 Mam pomysł na zastosowane easyE4 jako element sterujący oświetleniem zewnętrznym, chętnie sprawdzę czy można na nim zrealizować implementację algorytmu zegara astronomicznego, a może ma taką funkcję w dedykowanym “bloczku”, wykorzystał bym Modbus TCP do zadawania parametrów pracy takiego sterowania z systemu SCADA i sprawdził możliwości Webservera jako interfejsu użytkownika. Jestem ciekaw możliwości tego sterownika w porównaniu z bezpośrednim konkurentem jakim jest Siemens Logo.

 

Kamil Baran: Sterownik easyE4 zastosował bym do sterowania maszynami do obróbki i przetwórstwa drewna. Sterownik daje możliwość zmiany ustawień parametrów i oraz zmniejszył zajmowane miejsce w rozdzielniach . Na co dzień stosuje czasówki itp co w trudniejszych przypadkach zajmuje bardzo dużo miejsca i koszt też nie jest mały i różnie później wyglądają zmiany i konfiguracja danego urządzenia . Również chciałbym rozwijać się w kierunku programowania sterowników i rozwijania swoich umiejętności i zdobywania nowej wiedzy . Pozdrawiam

 

Marcin Gałązka: Sterownik easyE4 posłużyłby do sterownia kolumna rektyfikacyjna z chłodnicą Liebiga. Projekt zakłada automatyzację procesu destylacji z wykorzystaniem sterownika oraz podzespołów pomiarowych.

 

 

Mariusz Piątek: Pkt.1 Odgruzował bym sprzęt z zdjęcia który to czeka na ożywienie Pkt. 2 Korzystając z sympatycznego oprogramowania napisałbym swój pierwszy program w języku ST, a co mi tam jeżeli sympatyczny sterowniczek posiada taką opcję Pkt. 3 Zamontowałbym wypasiony sterowniczek, podłączył bym elektrycznie i napawałbym wzrok jak to wszystko ładnie się kręci, tak jak to zaprogramowałem Pkt. 4 Z nowymi kompetencjami podbijałbym świat Automatyki Przemysłowej 🙂

 

Michał Wieńć: Jestem programistą, co prawda nie w dziedzinie automatyki ale trzeba się rozwijać i uczyć nowych rzeczy:) Aktualnie buduję swój wymarzony dom, a jak na programistę przystało chce żeby był “inteligentny”. Plany spore: sterowanie ogrzewaniem, rekuperacją, roletami, alarmem, oświetleniem, ogrodem, bramami a także odczyt danych z dziesiątek czujników – i wszystko obsługiwane w jednym systemie. Od dłuższego czasu poszukuję rozwiązań, przeglądałem gotowe rozwiązania dla inteligentnych domów ale w każdym coś brakowało, były jakieś ograniczenia albo kosmiczne ceny. Także biorę sprawy w swoje ręce, małymi kroczkami aż do sukcesu. I mam nadzieję że easyE4 mi w tym pomoże 😉

 

Karol Gruchała: Zastosował bym easyE4 do zarządzania automatycznego podlewania i nawożenia plantacji borówki amerykańskiej. Plantacja jest podzielona na 3 sekcja podlewania która automatycznie by było wybieranie. Dodatkowo co jakiś czas załączał by się dodatkowy obieg z dozownikiem dosatron by dozować nawóz do wody.

 

Grzegorz Ziemba: Zastosowałbym ten sterownik w rozdzielni AKPiA oraz szafkach lokalnych na obiektach oczyszczalni ścieków, dlatego że świetnie by się sprawdził jako “wyspy I/O” co spowodowałoby dużą oszczędność z tego względu, że wystarczyłby 1 kabel A nie 5,10 czy 15.

Więcej informacji: https://iautomatyka.pl/easye4/

Reklama

7 kwietnia 2019 / Kategoria:
  • Autor: iAutomatyka.pl
  • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
  • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
  • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…