Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

16 Korzyści z kompleksowego rozwiązania IIoT od IXON w produkcji

126 wyświetleń, autor: IXON.

Internet Rzeczy (IoT) w produkcji – zmniejszona liczba przestojów, maksymalna wydajność, wyższa jakość.

Jako producent bardzo polegasz na zasobach w swojej fabryce. Usterka lub nieprawidłowe działanie maszyn oznacza zmniejszenie produkcji bądź obniżoną jakość, co nie jest zbyt pożądane, a problemy czają się wszędzie.

Producenci coraz częściej sięgają po IIoT, jako kamienia węgielnego swoich inicjatyw transformacji cyfrowej.  David Immerman, PTC

Jednocześnie istnieje zjawisko zwane globalizacją. W obliczu narastających zagrożeń spowodowanych zakłóceniami cyfrowymi i globalnej konkurencji oraz w poszukiwaniu sposobów na zoptymalizowanie swoich działań, producenci coraz częściej sięgają po IIoT, jako kamienia węgielnego swoich inicjatyw transformacji cyfrowej.

Na szczęście zasoby i systemy przedsiębiorstwa są bogatym źródłem niewykorzystanych danych. Platforma Przemysłowego IoT od IXON umożliwia dostęp do tych danych, ich analizę, działanie i monetyzację. IXON opracował niezwykle elastyczną, przyjazną dla użytkownika platformę, która zapewnia wiele sposobów na osiągnięcie tego celu i znacznie rozszerza możliwości czerpania z tego korzyści.

Korzyści płynące z IoT dla zakładów produkcyjnych

W jaki sposób IXON może pomóc Ci w zdobyciu przewagi konkurencyjnej? Jak możemy pomóc Ci osiągnąć Twoje cele w krótszym czasie i przy mniejszych nakładach budżetowych na badania i rozwój? Poniższa lista korzyści pokazuje, jak IXON Cloud wspiera właścicieli maszyn, działy IT i użytkowników maszyn.

Najważniejsze zalety rozwiązania IXoT firmy IXON w produkcji można zawęzić do trzech głównych kategorii:

 • Poprawa wydajności operacyjnej.
 • Zapewnienie bezpieczeństwa, ochrony i zgodności.
 • Zwiększona elastyczność i zwinność.

Dowiedzmy się, co IXON może dla Ciebie zrobić w każdej z tych kategorii.

Doskonałość operacyjna dzięki inteligencji operacyjnej

 1. Twoja maszyna jest online w zaledwie kilka minut.

Rozwiązania IXoT firmy IXON do monitorowania zużycia maszyn zapewniają w czasie rzeczywistym wskaźniki sprzętu, oferując szczegółowy wgląd w to, co dzieje się na każdym etapie procesu produkcyjnego. Robiąc to podczas wszystkich operacji, zyskujesz natychmiastowy wgląd w operacje produkcyjne i terenowe. Łącząc dane z różnych źródeł i wizualizując je, uzyskasz inteligencję operacyjną, o jakiej zawsze marzyłeś.

 1. Kontroluj swoją maszynę za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji na smartphonie

Gdy tylko IXrouter zostanie podłączony do Internetu, inżynierowie mogą użyć dostępu VPN do ustawienia bezpiecznego zdalnego połączenia z urządzeniem (ta opcja jest również dostępna w aplikacji mobilnej!) oraz do rozwiązania potencjalnych problemów. Nie wymaga to jakichkolwiek zmian w firewallu.

Zdalna kontrola nad HMI przez IXON Cloud poprzez VNC – przykład

 1. Całkowicie darmowe konto na IXON Cloud oraz zdalny dostęp VPN

Z dostępem VPN możesz serwisować, monitorować oraz rozwiązywać problemy w maszynie tak jakbyś był w miejscu lokalizacji maszyny. Jedną z podstawowych funkcjonalności zawartych na darmowym koncie IXON Cloud jest brak opłat za podstawowe  funkcje przemysłowego zdalnego dostępu.

 1. Zbieraj dane i uzyskuj do nich dostęp za pomocą Cloud Logging

Monitorowanie stanu zużycia maszyny zaczyna się z momentem pobrania ważnych danych dotyczących parametrów roboczych maszyny (czas pracy, prędkość operacyjna, wydajność, itp.) z sensorów, robotów, sterowników oraz protokołów przemysłowych. Dane są zbierane w czasie rzeczywistym oraz transmitowane do IXDON Cloud w celu ich przetworzenia.

 1. Pulpity nawigacyjne można wyświetlać z dowolnego urządzenia

Po przeanalizowaniu danych, wyniki są zwizualizowane na pulpicie i mogą zostać wyświetlone pracownikom fabryki (poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację mobilną). W ten sposób wskaźniki KPI każdej maszyny mogą być wizualizowane odpowiednim osobom w czasie rzeczywistym.

IXON Cloud – wizualizacja danych maszynowych – przykład

 1. Brak blokady dostawcy: IXON Cloud to otwarta platforma chmurowa

Poprzez użycie IXON Cloud, kanały danych z maszyn oraz sprzętu mogą być analizowane i wzbogacane poprzez wyeksportowanie ich do innych aplikacji SaaS. Umożliwia to połączenie danych maszyny z innymi ważnymi danymi operacyjnymi.

Ponieważ IXON Cloud jest otwartym środowiskiem chmury, Twoje dane mogą być przeniesione teraz lub w przyszłości do dowolnego narzędzia za pośrednictwem naszego interfejsu API. Willem Hofmans – CEO w IXON

Ma to tę wielką zaletę – Twoje dane nie są zablokowane na naszej platformie, ale możesz z nich korzystać w dowolny sposób. Możesz nawet zasilać to zewnętrznymi narzędziami Big Data, AI lub narzędziami do uczenia maszynowego.

 1. Zintegruj IXON z aplikacjami innych firm, których już używasz

Za pomocą webhooków programiści mogą błyskawicznie i bezpiecznie przekazywać wiadomości do dowolnej aplikacji innej firmy. Haki internetowe to sposób, w jaki aplikacja udostępnia zewnętrznym aplikacjom informacje w czasie rzeczywistym.

W przeciwieństwie do typowych interfejsów API, w których trzeba bardzo często sprawdzać dane w celu uzyskania ich w czasie rzeczywistym, webhook dostarcza dane do tych aplikacji, co oznacza, że otrzymujesz je natychmiast.

IXON Cloud – haki internetowe

 1. Używaj alarmów, aby powiadomić odpowiednie osoby o problemach maszyny dzięki usłudze Cloud Nofity

Awaria maszyny szkodzi Twojemu biznesowi oraz pochłania ogromna ilość pieniędzy. Tak więc odpowiedzialna za to osoba powinna zostać niezwłocznie o tym poinformowana, aby podjąć konieczne kroki. Właśnie dlatego IXON Cloud opracował Cloud Notify. Wykorzystuje on dane maszyny do tworzenia wyzwalaczy alarmowych i wysyła powiadomienia, gdy punkt danych spełnia ustawione kryteria. Możesz nawet zintegrować go z zewnętrznymi narzędziami, takimi jak PagerDuty, jeśli potrzebujesz jeszcze większej złożoności dla swojego zespołu wsparcia.

 1. Skróć czas naprawy i obniż koszty

Bardzo często maszyny same dają znać kiedy dochodzi do jakiejś usterki, natomiast nie ma żadnej informacji jak długo dana usterka trwa bądź czy wystąpiła ona częściej niż zwykle. Wykorzystaj dane maszynowe do obliczenia kluczowych wskaźników wydajności, takich jak średni czas między awariami (MTBF) lub średni czas do naprawy (MTTR).

 1. Popraw dostępność, wydajność i jakość dzięki predykcyjnemu utrzymaniu ruchu

Połącz dane z IXON Cloud z uczeniem maszynowym aby zidentyfikować anomalie w kondycji zasobów. Dzięki temu będziesz w stanie uniknąć awarii, przestojów oraz będziesz mógł określić pierwotną przyczynę awarii, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości (predykcyjne utrzymanie ruchu). Dzięki prognozowanemu wglądowi w zasoby, opartemu na danych, możesz poprawić dostępność, wydajność i jakość. Odpowiednie źródła danych do predykcyjnego utrzymania ruchu obejmują między innymi:

 • Historię awarii
 • Historia konserwacji / napraw
 • Warunki pracy maszyny
 • Metadane urządzeń

Zapewnienie bezpieczeństwa, ochrony i zgodności

Zgodność z normami bezpieczeństwa i ochrony w przemyśle może być bardzo kosztowna i czasochłonna. Aby pomóc producentom w monitorowaniu ich zgodności, maszyna podłączona przez IXrouter może przesyłać wszystkie istotne dane do chmury. Nawet w obszarach produkcji podlegających szczególnym normom regulacyjnym, takich jak producenci procesów spożywczych i napojów lub w sektorze energetycznym.

 1. IXON ma certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001

IXON posiada certyfikat ISO 27001, co potwierdza, że przestrzegamy najwyższych standardów branżowych w zakresie ochrony poufności, integralności i dostępności danych. To systematyczne podejście pozwala nam osiągnąć nasze główne cele: brak incydentów związanych z bezpieczeństwem, 99,9% czasu sprawności i brak utraty danych.

IXON – Certyfikat ISO 27001 ISMS

 1. IXON Cloud to bezpieczna, stale ulepszana i dobrze utrzymywana platforma

Bezpieczeństwo jest procesem ciągłym, który należy codziennie monitorować oraz optymalizować. Nasz system zarządzania i bezpieczeństwa informacji oparty jest na normie ISO-27001. Cykl Deminga stosuje się w celu zapewnienia regularnej poprawy. IXON nigdy nie dotyka Twoich danych, a my zapewniamy otwarte środowisko chmurowe z funkcjami eksportu (CSV, API), aby bezpiecznie przesyłać Twoje dane do dowolnego innego systemu.

Wraz z naszymi partnerami ciągle monitorujemy oraz skanujemy nasze systemy, aby zapobiec incydentom związanym z bezpieczeństwem. Dylan Eikelenboom – Specjalista ds. bezpieczeństwa

 Zwiększona elastyczność i płynność

Sprostanie wymaganiom klientów jest niezwykle trudne. Skłania to producentów do coraz większej elastyczności i płynności w poszczególnych punktach handlowych. W IXON w pełni to akceptujemy i staramy się w tym nie przeszkadzać.

 1. Upewnij się, że zawsze masz 100% kontrolę

Jako producent, zawsze masz pełna kontrolę nad swoim sprzętem. Na przykład, zawsze będziemy wysyłać Tobie powiadomienie, jeżeli pojawi się dostępna aktualizacja do oprogramowania Twojego IXroutera. To od Ciebie i Twoich inżynierów zależy, kiedy zdecydujecie się na instalacje najnowszego oprogramowania. Uaktualnij go tylko wtedy, gdy pasuje to do Twoich operacji. Nawet obniżenie poziomu jest możliwe za pomocą tego samego intuicyjnego interfejsu.

 1. Ciągłe wprowadzanie nowych funkcjonalności, nawet dla istniejącego już sprzętu

Infrastruktura naszej chmury jest ciągle ulepszana oraz rozszerzana – w nowe funkcjonalności, które są regularnie wypuszczane. Umożliwia to bezpośrednie wykorzystanie nowych funkcji i ulepszeń wydajności, bez konieczności aktualizacji sprzętu.

 1. Dzięki chmurze IXON możesz reagować na zmieniające się wymagania biznesowe

Z powodu rosnących zakłóceń spowodowanych nowymi technologiami i globalizacją, musisz ciężko pracować, aby odpowiedzieć na najnowsze wymagania i środowiska. Korzystając z danych w nowy sposób, możesz odpowiedzieć i upewnić się, że Twoja firma pozostaje konkurencyjna.

 1. IXON Cloud otwiera drzwi dla nowych modeli biznesowych dla producentów

IXON Cloud odblokowuje nowe modele biznesowe i oferty płatności, takie jak sprzęt jako usługa lub model płatności za użytkowanie maszyn do wynajęcia lub wynajmu. W ten sposób możesz osiągnąć maksymalną elastyczność z producentem sprzętu.

Kilka sposobów na poznanie kompleksowego rozwiązania IIoT firmy IXON dla producentów

Nie doświadczyłeś jeszcze łatwości i skuteczności chmury IXON? Zapewniamy kilka sposobów zapoznania się z platformą przez Ciebie lub Twoich partnerów.

Zapoznaj się z IXON Cloud za darmo:

Dowiedz się więcej na temat IXON Cloud:

Lub skontaktuj się z (lokalnym) specjalistą ds. produktów, aby omówić IXON Cloud przy filiżance kawy i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Przetestuj IXON Cloud za darmo

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
10 grudnia 2019 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: IXON
 • IXON to nowa platforma pozwalająca na zdalną kontrolę nad systemami automatyki niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. IXON dzięki platformie IXON Cloud w połączeniu z urządzeniem IXrouter dostarcza kompleksowe i intuicyjne rozwiązanie w zakresie zdalnej konfiguracji, archiwizacji oraz wizualizacji systemów automatyki.
 • Profil Autora
 • https://www.ixon.cloud/pl

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Komputer przemysłowy vs sterownik PLC, czy komputer przemysłowy + sterownik PLC?

Komputer przemysłowy vs sterownik PLC, czy komputer przemysłowy + sterownik PLC?

>KLIKNIJ<

Kluczowe aspekty doboru odzieży, czyli krótki poradnik dla osób pracujących z wrażliwą elektroniką

Kluczowe aspekty doboru odzieży, czyli krótki poradnik dla osób pracujących z wrażliwą elektroniką

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Kompaktowe rozwiązania dla Automatyki Budynkowej

Webinarium online: Kompaktowe rozwiązania dla Automatyki Budynkowej

>KLIKNIJ<

Aktualizacja Therm od Rittal – obliczanie parametrów doboru klimatyzacji

Aktualizacja Therm od Rittal – obliczanie parametrów doboru klimatyzacji

>KLIKNIJ<

Poznaj funkcje SEE Electrical, które przyspieszają rysowanie schematów elektrycznych

Poznaj funkcje SEE Electrical, które przyspieszają rysowanie schematów elektrycznych

>KLIKNIJ<

Robot Lutowniczy REECO wygrywa z Mistrzem Polski w Lutowaniu na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej

Robot Lutowniczy REECO wygrywa z Mistrzem Polski w Lutowaniu na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej

>KLIKNIJ<

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków #2 – Jak tworzyć i edytować projekty w oprogramowaniu Cscape?

Programowanie PLC od podstaw – kurs dla automatyków i elektryków #2 – Jak tworzyć i edytować projekty w oprogramowaniu Cscape?

>KLIKNIJ<

Implementacja wymiany danych przy pomocy JSON API na przykładzie przekaźnika easyE4

Implementacja wymiany danych przy pomocy JSON API na przykładzie przekaźnika easyE4

>KLIKNIJ<

Publikuj artykuły razem z iAutomatyka.pl – Integrujemy Ludzi z Automatyką!

Publikuj artykuły razem z iAutomatyka.pl – Integrujemy Ludzi z Automatyką!

>KLIKNIJ<

Firma RENEX odznaczona tytułem Gazeli Biznesu

Firma RENEX odznaczona tytułem Gazeli Biznesu

>KLIKNIJ<

Kompaktowy sterownik z oprogramowaniem TwinCAT 3: większa skalowalność, większe możliwości!

Kompaktowy sterownik z oprogramowaniem TwinCAT 3: większa skalowalność, większe możliwości!

>KLIKNIJ<

Świat według automatyka – wywiad ze sterownikiem easyE4

Świat według automatyka – wywiad ze sterownikiem easyE4

>KLIKNIJ<

Akademia PLC #1 – Sterowniki Unitronics serii UniStream

Akademia PLC #1 – Sterowniki Unitronics serii UniStream

>KLIKNIJ<

5 porad, jak odnieść sukces w branży automatyki przemysłowej na przykładzie firmy MPL Techma

5 porad, jak odnieść sukces w branży automatyki przemysłowej na przykładzie firmy MPL Techma

>KLIKNIJ<

Szkolenia z 75% rabatem od Mitsubishi Electric

Szkolenia z 75% rabatem od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Czym są przekaźniki instalacyjne i jak ich używać?

Czym są przekaźniki instalacyjne i jak ich używać?

>KLIKNIJ<

Cyberbezpieczeństwo i Chmura – bezpłatne seminaria z ELMARK w 6 miastach

Cyberbezpieczeństwo i Chmura – bezpłatne seminaria z ELMARK w 6 miastach

>KLIKNIJ<

Sensory i czujniki w maszynach i obiektach automatyki – wywiad z Pepperl+Fuchs

Sensory i czujniki w maszynach i obiektach automatyki – wywiad z Pepperl+Fuchs

>KLIKNIJ<

Maszyna do napełniania i zamykania z LinMot

Maszyna do napełniania i zamykania z LinMot

>KLIKNIJ<

Meble przemysłowe ESD – przegląd cech dostawcy i produktu

Meble przemysłowe ESD – przegląd cech dostawcy i produktu

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...
 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • SEE Electrical jest to środowisko projektowe firmy IGE+XAO Polska do rysowania schematów elektrycznych i automatyki. Program daje możliwość projektowania pneumatyki, hydrauliki oraz doskonale się spełnia przy tworzeniu schematów kart wejści...