Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

10 powodów dlaczego warto zainwestować w kontrolery ruchu Trio Motion

Wyprzedź konkurencję i zdobądź przewagę na rynku.

  1. Jednolite i proste środowisko programowania

Motion Perfect został zaprojektowany tak, aby konfiguracja, diagnostyka, uruchomienie i użycie sterowników ruchu było jak najprostsze. Programowanie w językach IEC 61131-3 i TrioBASIC, aby jak najlepiej dopasować się do danego zastosowania. Motion Perfect zapewnia użytkownikowi łatwy do zrozumienia interfejs oparty na systemie Windows, umożliwiający szybką rozbudowę aplikacji, konfigurację i monitorowanie procesów sterownika.

  1. Łatwe programowanie złożonych ruchów

Język programowania TrioBASIC, z potężnym zestawem instrukcji i narzędzi opracowanym w ciągu 24 lat, ułatwia programowanie nawet najbardziej zaawansowanych ruchów. TrioBASIC zapewnia łatwość programowania dla wielu złożonych aplikacji. Dzięki możliwościom wielozadaniowości, pozwala użytkownikom na tworzenie programów modułowych, idealnych do ponownego użycia kodu, bardziej czytelnych i oszczędzając tym samym cenny czas.

Składnia jest podobna do języka programowania BASIC. Funkcje obejmują:

– Interpolacja liniowa, kołowa, helikalna i sferyczna

– Zmienne profile prędkości / przyspieszenia

– Elektroniczne przekładnie

– Elektroniczne profile krzywkowe generują ruch w oparciu o położenie innej osi lub w oparciu o czas.

– Nakładanie wielu ruchów / krzywek w celu wygenerowania ruchu końcowego

– Wejścia przechwytujące, pozwalają na „przechwycenie” pozycji i prędkości osi w chwili zmiany stanu na wybranym wejściu.

– Funkcje komunikacyjne zapewniające integrację z HMI i SCADA

– Całe oprogramowanie jest BEZPŁATNE, bez opłat za wsparcie i licencję.

  1. Szyfrowanie programu

Project Encryptor to narzędzie, które umożliwia licencjonowanie własności intelektualnej programisty na rzecz poszczególnych koordynatorów ruchu. Projekt jest zazwyczaj opracowywany przy użyciu programu Motion Perfect, a następnie szyfrowany. Po zaszyfrowaniu program jest bezpieczny do dystrybucji i może być załadowany tylko do kontrolera z odpowiednim kluczem, który jest unikalny zarówno dla numeru seryjnego kontrolera jak i projektu źródłowego. Program umożliwia:

– Udzielenie licencji na swoją własność intelektualną

– Większe bezpieczeństwo dla eksporterów maszyn

– Dostęp diagnostyczny w celu przeprowadzenia konserwacji i aktualizacji programu w terenie przy jednoczesnej ochronie własności intelektualnej

  1. Wybór interfejsu napędu

Wybierz spośród oferowanych interfejsów komunikacyjnych do kontroli napędów. Pozwoli to na łatwą integrację i zapewni maksymalna elastyczność. Przyszłość ruchu to ethernetowe protokoły komunikacyjne działające w czasie rzeczywistym. Trio Motion obsługuje następujące protokoły komunikacyjne:

– EtherCAT

– Panasonic Real Time Express RTEX do napędów MINAS serii A4N, 5N i 6N

– Sercos

– Techniki sterowania SLM & PLM

– CANopen

  1. Wybór komunikacji przemysłowej

Obsługa wielu protokołów komunikacyjnych sprawia, że przemysłowe systemy automatyki mogą komunikować się z urządzeniami Trio. Możliwość komunikacji ze standardowymi urządzeniami automatyki przemysłowej przyczyni się do przyszłego wzrostu wydajności w większych organizacjach. Dostępne protokoły obejmują:

– EtheCAT I/O

– Ethernet IP

– Modbus-TCP/IP

– CANopen Master

– Sieć urządzeń Slave

– Trio I/O

– CC Link

– Profibus

– Profinet I/O

– Modbus-RTU

  1. Wybór metod programowania

TrioBasic rozwiąże wszystkie Twoje potrzeby programistyczne, jednak jeśli nauczyłeś się innego standardowego języka programowania, wspieramy metody programowania G Code i IEC 61131. Twój wybór!

G Code jest powszechnie stosowany w systemach CADCAM dla maszyn CNC. System interpretuje standardowe kody G i M za pomocą interpretera TrioBASIC. Daje to możliwość elastycznej zmiany obsługi niestandardowych kodów G lub M.

Języki zgodne przemysłowym standardem IEC 61131, są łatwe w użyciu i w pełni funkcjonalne.

Zintegrowane z docelowym Motion Coordinator jądro runtime umożliwia realizację wielu zadań PLC i ma dostęp do wszystkich weiść/wyjść urządzenia oraz podłączonych do niego rozproszonych wejść/wyjść. Program tworzony przy użyciu jednego z języków zgodnych z IEC 61131 ma dostęp do wszystkich poleceń Trio Motion, parametrów osi, pamięci VR i tabeli.

  1. Spraw, by Twoja maszyna pracowała szybciej

Lepsza kontrola ruchu prowadzi do skrócenia czasu cyklu i większej wydajności maszyny. Współrzędne ruchu są zaprojektowane tak, aby zapewnić wyższą wydajność maszyny; lepszą kontrolę położenia, większą dokładność i prędkość.

  1. Skrócenie czasu dostawy maszyny

Skrócenie czasu potrzebnego do zaprogramowania ruchu i zmniejszenie kosztów integracji i programowania pozwala na szybsze dostarczenie produktu i zwiększenie przewagi nad konkurencją. Najważniejsze funkcje umożliwiające redukcję czasu podczas produkcji maszyny:

– Użycie cyfrowego interfejsu pozwala na podłączenie napędu w sposób plug&play i redukuje liczbę użytych przewodów.

– Używać pamięci SD do przechowywania lub przesyłania receptur, zebranych danych, programów i danych konfiguracyjnych.

  1. Dostosowywanie do indywidualnych potrzeb

Jeśli planujesz modernizację konstrukcji maszyny i nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu w naszej ofercie, możemy zaoferować rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy skontaktować się z nami aby przekonać się jak elastyczna jest nasza oferta.

  1. Modułowa architektura

Szeroka gama kontrolerów ruchu z unikalną modułową konstrukcją zapewnia, że niezależnie od wybranego typu napędu, silnika i sprzężenia zwrotnego, można w prosty sposób je integrować. Można wybrać moduły, których potrzebujesz w sterowniku, oszczędzając koszty i redukując wymaganą przestrzeń w szafie sterowniczej.