ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 170 000 naszych pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków.

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Exact matches only
Szukaj w tytule
Search in content
Szukaj postów i artykułów
Search in pages
Szukaj w katalogu firm

Partner Portalu iAutomatyka.pl

BLOG WAGO

FACEBOOK

YOUTUBE

TWITTER

INSTAGRAM

LINKEDIN

Aby iść z postępem, należy być zawsze o krok do przodu.

O FIRMIE WAGO

Podążanie nowymi drogami wymaga odwagi, wytrwałości i entuzjazmu.

Pierwszy zawsze jest pomysł. Naszym pragnieniem było znalezienie bardziej niezawodnego rozwiązania niż stosowany powszechnie w instalatorstwie zacisk gwintowy. Dlatego opracowaliśmy technikę zacisku sprężynowego.

Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Sukces WAGO to efekt zaangażowania wielu osób, które nie tylko uwierzyły w możliwości, jakie niesie ze sobą nowa technologa, ale także potrafiły otworzyć się na nowe rozwiązania i z entuzjazmem podjęły swoje zadania.

 • Komponenty automatyki
 • Systemy złączek listwowych
 • Złączki listwowe z funkcją wtykową
 • Złączki instalacyjne
 • Systemy wielowtyków
 • Złączki do płytek drukowanych i wielowtyki
 • Moduły interfejsowe
 • Materiały oznacznikowe
 • Oprogramowanie

WAGO-I/O-SYSTEM to rodzina niezależnych od typu sieci modułów wejść i wyjść do sterowania rozproszonego. Moduły przekaźnikowe, funkcyjne, przejściowe i ochrony przeciwprzepięciowej WAGO tworzą asortyment dostosowany do potrzeb każdej aplikacji.

Modularne urządzenia sieciowe, przystosowane do pracy w każdego typu sieci sterowania rozproszonego, mają tę istotną zaletę, że pozwalają tworzyć elastyczne i łatwe w modyfikacji układy automatyki. WAGO już w 1995 zaprezentowało komponenty do tworzenia sieci obiektowej, umożliwiające modularną rozbudowę węzła sieciowego w zależności od potrzeb. Od tego czasu system ten jest stale rozwijany i poszerzany o nowe wyroby.

System I/O, moduły elektroniczne i interfejsowe, zasilacze i moduły ochrony przeciwprzepięciowej, oferowane przez WAGO, stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i stuprocentowa niezawodność, np. w przemyśle, technice procesowej, automatyzacji budynku, a także w obszarach wymagających zwiększonych środków bezpieczeństwa oraz strefach zagrożonych wybuchem.

AUTOMATION obejmuje komponenty do automatyki bazujące na systemach sieciowych i technice zacisku sprężynowego oraz moduły elektroniczne dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej.

więcej

Oferując szeroki wyrób złączek listwowych – od najmniejszej do największej – WAGO zaspokaja zapotrzegowanie na kompleksową ofertę produktową, pozwalającą na realizowanie różnorodnych rozwiązań – od małych układów aż po duże, skomplikowane techniczne wyzwania.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci program złączek listwowych WAGO bardzo się rozwinął: dzięki technice zacisku CAGE CLAMP® przewody można dziś podłączać w sekundę, niezależnie od siebie i w sposób absolutnie niezawodny. Złączki listwowe TOPJOB® S z zaciskiem Push-in CAGE CLAMP® są najmniejszymi dostępnymi na rynku wyrobami na szynę TS 35. Przewody jednodrutowe, na przykład obwodów zasilajacych w rozdzielnicach budynkowych, można montować wtykowo bez pomocy narzędzi. Styk PE, powstający automatycznie podczas umieszczania złączki na szynie, wyeliminował stosowany do tej pory styk śrubowy i zredukował czynności montażowe do minimum.

Te systematycznie wprowadzane modyfikacje były efektem konsekwentnej polityki WAGO: w naszej działalności stawiamy na innowacyjność. Klienci na całym świecie oczekują od nas niezawodnych, elastycznych i ekonomicznych rozwiązań – i to wyzwanie podejmujemy każdego dnia od nowa.

więcej

Systemy złączek listwowych z funkcją wtykową X-COM® i X-COM® S oraz X-COM®S-MINI jako komponenty oprzewodowania systemowego pozwalają na oszczędność czasu i kosztów. Zwłaszcza przy tworzeniu oprzewodowania systemowego szaf rozdzielczych i sterowniczych (np. w pojazdach szynowych) komponenty X-COM® mogą być znakomitym rozwiązaniem.

X-COM® i X-COM® S dzięki możliwości konfekcjonowania połączeń i funkcjom wtykowym oferują użytkownikowi X zalet i X możliwości:wielowtyki można przygotować niezależnie od montażu końcowego, a konfekcjonowane wiązki przewodowe można przetestować przed podłączeniem do instalacji. Podzespoły można wymieniać szybko i bezbłędnie dzięki 100-owej ochronie przed błędnym podłączeniem i dotykiem bezpośrednim. To nie tylko oszczędza czas i koszty, ale umożliwia także realizację montażu nawet przez niewykwalifikowany personel. Przy użyciu X-COM® można podłączać do układu również komponenty, które nie są montowane na szynie TS 35.

X-COM® – system złączek listwowych z funkcją wtykową, zaciskiem CAGE CLAMP® i dużej różnorodności wariantów

X-COM® S – wymierne korzyści dzięki kompaktowej konstrukcji i technologii zacisku Push-in CAGE CLAMP®, który umożliwia montaż wtykowy przewodów jednodrutowych i linkowych zakończonych tulejką.

więcej

Łączenie przewodów jednego typu, np. samych jednodrutowych, czy też różnych typów, np. jedno-, wielodrutowych i linkowych – WAGO ma do każdego rozwiązania odpowiednią złączkę instalacyjną.

Od oryginalnych złączek instalacyjnych WAGO seria 273 po wielowtyki WINSTA® do tworzenia instalacji budynkowych – WAGO oferuje szeroki program komponentów z zastosowaniem innowacyjnej techniki zacisku sprężynowego. Wszystkie wyroby WAGO dla elektrotechniki bazują na technologii zacisku sprężynowego. Tylko ona gwarantuje stuprocentową funkcjonalność i niezawodność połączeń bez konserwacji.

Montaż i demontaż przewodu dosłownie w sekundę – złączki instalacyjne WAGO wyróżniają się tym od ponad 35 lat. W rozdzielnicach, puszkach instalacyjnych, na szynie montażowej – wyroby WAGO zawsze cechuje niezawodność, dlatego tak doskonale sprawdzają się w budownictwie, energetyce, przemyśle samochodowym, maszynowym i technice procesowej.

więcej

WAGO oferuje bogaty program wielowtyków instalacyjnych (zgodnie z IEC 61535/EN 61984), przemysłowych (zgodnie z IEC/EN 61984) oraz do zastosowań specjalnych np. do systemów windowych.

WINSTA®MULTI CONNECTION SYSTEM (MCS) i picoMAX® to trzy rodziny wyrobów, które umożliwią Państwu łatwe i szybkie zrealizowanie połączeń dostosowane do wszelkich wymagań.

Do każdego zastosowania właściwe rozwiązanie: WINSTA® do szybkiego tworzenia niezawodnej instalacji elektrycznej w budynku, wielowtyki do płytek drukowanych do podłączania urządzeń oraz wielowtyki do połączeń swobodnych o różnych typach mocowań.

więcej

Największa różnorodność złączek do płytek drukowanych i wielowtyków od lidera technologii. WAGO oferuje bogatą paletę połączeń sprężynowych na płytki drukowane i wielowtyków do płytek drukowanych.

WAGO posiada w ofercie bogaty wybór złączek i wielowtyków, umożliwiających połączenie płytek drukowanych z innymi urządzeniami. W ofercie dostępne są różne typy rozwiązań z wykorzystaniem płytek drukowanych o rastrze metrycznym i calowym 2,5 – 20 mm i różnych kolorach obudów, do przewodów o przekroju od 0,08 – 16 mm². Wielowtyki do płytek drukowanych są dostępne w różnych wykonaniach do przewodów o przekroju od 0,08 – 16 mm.

więcej

Separacja strony oprzewodowania od strony funkcyjnej

Projektowanie urządzeń i instalacji elektrycznych wiąże się dziś często z koniecznością uwzględnienia najróżniejszych wymogów. Łatwość obsług i serwisowania, niewielkie koszty inwestycji, bezpieczeństwo pracy i urządzeń, zapewnienie stałej sprawności, proste projektowanie i wdrażanie – to tylko niektóre z nich. Optymalna realizacja tych zadań możliwa jest przy użyciu różnego typu modułów interfejsowych WAGO, do których należą na przykład: wtykane moduły funkcyjne i przejściowe, przekaźniki i optoseparatory w wąskich obudowach czy nowoczesne zasilacze o dużej sprawności.

Zalety modułów interfejsowych WAGO:

 • skrócenie czasu montażu instalacji dzięki modułom wtykowym
 • szybkie i bezproblemowe dopasowanie funkcji lub wymiana uszkodzonego modułu
 • obniżka kosztów i oszczędność miejsca dzięki zastosowaniu optoseparatorów i przekaźników w wąskich obudowach
 • ograniczenie liczby interwencji na etapie wdrażania dzięki zastosowaniu modułów przejściowych ze standardowymi złączami

więcej

Projekt listwy został ukończony, układ można skierować do produkcji. Nieuchronnie pojawia się także problem wykonania odpowiednich oznaczników. Jak to często bywa w przypadku gąszczu urządzeń, trudno rozeznać się wśród dostępnych na rynku drukarek, ploterów lub grawerek.

WAGO oferuje kompleksowy program do tworzenia oznaczników, obejmujący sprzęt, oprogramowanie oraz własne materiały oznacznikowe: etykiety, oznaczniki na kable i przewody; umożliwia także opis oznaczników innych producentów.

więcej

Koncepcja oprogramowania WAGO: gotowe narzędzia, optymalizujące tworzenie rozwiązań

WAGO udostępnia użytkownikom oprogramowanie, ułatwiające codzienną pracę: od narzędzi do tworzenia programów i wizualizacji, aż po oprogramowanie do obsługi i wizualizacji węzła sieciowego lub oprogramowanie projektowe. Warto odkryć je dla siebie!

W dokumentacji do pobrania znajdą Państwo opisy systemów, podręczniki, karty charakterystyk dotyczących bezpieczeństwa, sterowniki do urządzeń, karty katalogowe itp.

więcej

WAGO W SIECI

Dziś ostani dzień ENERGETAB-u 😉 odwiedza nas nawet konkurencja, która pozdrawiamy 😎 #wago
Zaczynamy drugi dzień Energetabu 😎 zapraszamy do hali A na stoisko 31 #wago #energetab
Pomiar energii – cewki Rogowskiego Maksymalna oszczędność miejsca przy dużej dokładności pomiaru: nowe kompaktowe cewki Rogowskiego z serii 855, oprócz swoich wymiarów, wyróżniają się wysoką precyzją pomiarów – klasa dokładności 1 zgodnie z EN 61869.
Optymalny pomiar prądu w już istniejących układach pomiaru zużycia energii: ...
WAGO.PL - Pomiar energii - cewki Rogowskiego Maksymalna oszczędność miejsca przy dużej dokładności pomiaru: nowe kompaktowe cewki Rogowskiego z serii 855, oprócz swoich wymiarów, wyróżniają się wysoką precyzją pomiarów – klasa dokładności 1 zgodnie z EN 61869.
Więcej pod linkiem: http://www.wago.pl/produkty/nowosci/?id=2118831
Gratulacje dla naszych kolegów, którym udało się wczoraj przebiec 35. PKO Wrocław Maraton #wago #maraton
ENERGETAB 2017 Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska A 31 podczas tegorocznych targów ENERGETAB, 12-14 września.
W tym roku będziemy prezentować m.in.
produkty i rozwiązania dla automatyzacji sieci SN/nN  (Automatyzacja sieci SN i nN, cz. 1 – sterowanie, pomiar i monitoring)
rodzinę ...
Akcja jabłka wróciła 😉 od dziś w każdy czwartek w #wago goszczą jabłka z Trzebnickich Sadów. #jabłka #wrocław
WAGO 221 - Tak się teraz łączy! Dzięki intuicyjnej obsłudze złączka WAGO 221 zmienia sposób w jaki pracują elektrycy na całym świecie. Technologia zacisku sprężynowego zastosowana w złączce WAGO 221 nie wymaga przy montażu korzystania z żadnych dodatkowych narzędzi.
Dowiedz się więcej na stronie: www.wago.com/221/pl
WAGO 221 - Tak się teraz łączy! Koniec z pracochłonnym dokręcaniem śrub, skręcaniem i zaciskaniem przewodów. Złączka WAGO 221 stworzona w oparciu o technologię zacisku sprężynowego to sprytna alternatywa.
Dowiedz się więcej na stronie: www.wago.com/221/pl
Akcja #wago PROFI-SET-L-BOXX mini startuje już 6 września.
Mały ale wariat!
Niestandardowe wykorzystanie złączki 221 zdjęcie od @maciejdobrowolski #wago
Datalogger – zapamiętaj wszystko W obecnych systemach automatyki coraz większy nacisk kładziony jest na monitoring jak największej liczby parametrów. Umożliwia to dogłębną analizę działania całego systemu w celu jego późniejszego ulepszania.
W dużych zakładach przemysłowych oraz w większych budynkach powszechnie stosowane są odpowiednio systemy ...
Kurs programowania w języku ST, cz. 3 Coraz bardziej zagłębiamy się w meandry programowania w języku tekstowym ST. W tym odcinku zajmiemy się wyrażeniami i operatorami.
Operatory i wyrażenia są częścią każdego języka programowania i wykorzystuje się je do manipulowania danymi.
Operatory arytmetyczne
Reprezentują odpowiednie operacje matematyczne:
...
Jak ekranować? Zamów bezpłatnie poradnik ekranowania na www.poradnikekranowania.pl 💡#wago @lapp_group_polska
Choć wyzwanie startuje 6.09 to już testujemy krokomierze 😱 #globalchallenge #globalchallenge2017 #wago
Automatyzacja sieci SN i nN, cz. 3 – elementy sieci W oparciu o elementy omówione w poprzednich odcinkach można realizować układy zaadaptowane do automatyzacji sieci zarówno średniego, jak i niskiego napięcia. WAGO przygotowało kilka aplikacji pokazujących gotowe rozwiązania przystosowane do wymogów energetyki zawodowej.
Rozłącznik sterowany radiowo
Aby umożliwić rekonfigurację układu ...

Load More

Produkty WAGO w katalogu iAutomatyka.pl

Kontakt do WAGO

WROCŁAW
WAGO ELWAG Wrocław ul. Piękna 58 a 50-506 Wrocław tel. 71 360 29 70 faks 71 360 29 99 e-mail: wago.elwag@wago.com
GDAŃSK
WAGO ELWAG Straszyn k. Gdańska Biuro regionalne ul. Starogardzka 42/ B17 83-010 Straszyn e-mail: wago.elwag@wago.com
WARSZAWA
WAGO ELWAG Warszawa Biuro regionalne ul. Powązkowska 15 01-797 Warszawa tel. 22 331 88 00 e-mail: wago.elwag@wago.com

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Close
z

  Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…