NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

System zabezpieczający dla każdej sieci produkcyjnej

524 wyświetleń, autor: PhoenixContact.

Połączenie oprogramowania monitorującego i przemysłowej zapory sieciowej

W czasach Industrie 4.0 bezpieczeństwo dostępu staje się coraz ważniejszą kwestią. Dlatego też SecurityMatters i Phoenix Contact połączyły swoją wiedzę tworząc partnerstwo technologiczne. Poziom bezpieczeństwa w sieciach produkcyjnych można łatwo i znacząco zwiększyć poprzez połączenie oprogramowania do monitorowania sieci oraz przemysłowych urządzeń zabezpieczających. Tak zdefiniowane podejście określa nowe standardy zarówno w środowisku produkcyjnym jak i w infrastrukturach krytycznych .

Obecnie zarówno maszyny jak i całe systemy coraz częściej wymieniają między sobą dane na poziomie lokalnym i globalnym. Wynikająca z tego wzmożona komunikacja prowadzi również do wzrostu wymagań dotyczących bezpieczeństwa sieci. Operatorzy muszą więc zadać sobie pytanie, które informacje mogą być przekazywane, do jakiej maszyny oraz w jakim czasie. Szczególnie w przypadku systemów produkcyjnych, które poddawano rozbudowie oraz pełnej integracji z siecią przez wiele lat, odpowiedź na to pytanie okazuje się trudna i niejednokrotnie bardzo czasochłonna. Firmy SecurityMatters i Phoenix Contact utworzyły technologiczne partnerstwo w celu zapewnienia użytkownikom profesjonalnego, zintegrowanego oraz skutecznego wsparcia.

SecurityMatters B.V. założona w holenderskim mieście Eindhoven w 2009 roku to innowacyjna firma zajmująca się bezpieczeństwem w obszarze IT i specjalizująca się w wykrywaniu anomalii w sieciach przemysłowych. Istotnym elementem portfolio produktów SecurityMatters jest SilentDefense. Ta potężna platforma do monitorowania sieci znajduje się w ofercie rynkowej od 2013 roku. Firma Phoenix Contact jest jednym z wiodących na rynku światowym producentów i innowatorów w dziedzinie elektrotechniki, elektroniki i automatyki. Prowadzi między innymi własne centrum doskonałości w zakresie cyberbezpieczeństwa, którego siedziba znajduje się w Berlinie. W oparciu o gromadzoną przez wiele lat wiedzę dotyczącą tego środowiska, firma oferuje niestandardowe produkty i rozwiązania sieciowe spełniające nietypowe wymagania przemysłowe. Rutery z serii produktów FL mGuard stanowią rdzeń linii produktów Security .  router bezpieczeństwa przemysłowego FL mGuard przeznaczony do montażu na szynie DIN

Jednoczesna identyfikacja błędów i diagnoza ataków

W 2016 roku firma SecurityMatters i Phoenix Contact postanowiły połączyć oferowane przez siebie produkty zabezpieczające, tworząc w ten sposób znaczną wartość dodaną dla użytkowników. W celu zagwarantowania odpowiedniego rozwiązania do monitorowania sieci, SilentDefense wspiera użytkowników poprzez analizę oraz ulepszenie sieci już istniejącej. Możliwość wizualizacji sieci w czasie rzeczywistym, przeprowadzanie testów zdefiniowanych przez użytkownika i automatyczne monitorowanie komunikacji sieciowej to tylko niektóre z funkcji wyróżniających ten system monitorowania. SilentDefense może być używany do diagnozowania ataków cybernetycznych, a także do identyfikowania błędów operacyjnych.

Routery bezpieczeństwa przemysłowego FL mGuard firmy Phoenix Contact są zaprojektowane do pracy bez wykorzystania wentylatorów i zapewniają niezawodne zabezpieczenie oraz wydajność, która mieści się w kompaktowej, metalowej obudowie przeznaczonej do montażu na szynie DIN. Poza zapewnieniem bezpiecznego tunelu VPN (Wirtualnej Sieci Prywatnej), urządzenia te pełnią również rozmaite funkcje przemysłowego firewalla. Są to, między innymi, funkcja zapory sieciowej użytkownika, warunkowa zapora sieciowa do aktywacji określonych reguł zapory oraz głęboka inspekcja pakietów (DPI) w celu dokładnego zbadania wszystkich pakietów danych przesyłanych za pośrednictwem OPC Classic lub Modbus/TCP. Pozwala to na profesjonalne zastosowanie koncepcji Defense-in-Depth (Obrona w głąb), opartej na międzynarodowych standardach ISA 99 i IEC 62443. Dzięki zdecentralizowanej koncepcji bezpieczeństwa zakłady produkcyjne są niezawodnie chronione przed sabotażem i związanymi z tym nieprawidłowościami w procesie produkcji.=

Natychmiastowe wykrycie nawet niewielkich zmian w sieci

Praktyczne połączenie SilentDefense i urządzenia FL mGuard zapewnia dodatkowe korzyści dla użytkowników. Na przykład dział Doradztwa ds. Bezpieczeństwa firmy Phoenix Contact wykorzystuje to oprogramowanie do monitorowania sieci w celu szczegółowej analizy danych w złożonych sieciach przemysłowych. Dzięki temu operator systemu uzyskuje dokładny wgląd w to, jakie treści są przesyłane przez poszczególnych użytkowników, do kogo są one wysyłane, w jaki sposób oraz kiedy. Nieautoryzowana komunikacja jest widoczna i może być wyłączona. Dla wielu firm spektakularny atak cybernetyczny nie stanowi takiego zagrożenia jak liczne oraz powtarzające się niewielkie zmiany w systemie, które narastając z biegiem czasu stwarzają coraz większe ryzyko dla dostępności sieci produkcyjnej.. Na potwierdzenie tego można podać wiele przykładów. Na przykład, operator musi stosować urządzenie zastępcze zaprogramowane nieco inaczej niż oryginalny PLC. Podczas uaktualniania systemu dostawca produktu używa słabszego protokołu synchronizacji czasu niż ten, który stosowany był wcześniej. Nowo dodane urządzenia próbują połączyć się z zewnętrznym serwerem przy użyciu nieznanych portów TCP. Nawiązanie połączenia z niedostępnym serwerem powoduje gwałtowny napływ danych do sieci produkcyjnej. Lista podobnych przykładów nie ma końca.

Bezpośrednie przesyłanie rekordów danych konfiguracyjnych w zaporze sieciowej

Po tym jak SilentDefense przeanalizuje wzajemne relacje komunikacyjne w sieci produkcyjnej i po wyłączeniu niepożądanych połączeń następuje drugi ważny krok, czyli zapewnienie bezpieczeństwa sieciowego za pomocą firewalli produktów linii Fl mGuard. Innowacyjnym aspektem tego rozwiązania jest wzajemne oddziaływanie sprzętu i oprogramowania na miejscu u danego użytkownika. Relacje komunikacyjne, które SilentDefense zidentyfikował jako poprawne, są przesyłane bezpośrednio jako rekordy danych konfiguracji zapory sieciowej do urządzenia zabezpieczającego zainstalowanego w zdecentralizowanym systemie. Ułatwia to definiowanie reguł zapory sieciowej i pozwala uniknąć wadliwych i niedbale utrzymywanych reguł zapory. W przypadku skomplikowanych, rozbudowywanych przez wiele lat sieci produkcyjnych pracownicy odpowiedzialni wolą raczej przepuścić nieznane, niezidentyfikowane pakiety danych przez zaporę sieciową, niż narazić się na ryzyko, że cały system nagle zaprzestanie produkcji. Taka praktyka powoduje jednak wysokie i niepotrzebne ryzyko związane z bezpieczeństwem. Dzięki opisywanemu rozwiązaniu i w oparciu o SilentDefense oraz urządzenia serii mGuard, wymagania użytkownika są teraz wdrażane profesjonalnie, co gwarantuje wysoką dostępność systemu przy jednoczesnej dużej ochronie sieci produkcyjnej przed nieautoryzowanym dostępem i szkodliwymi działaniami.

Dynamiczne dostosowanie środków bezpieczeństwa

Wstępne projekty pilotażowe stanowią kolejny niezwykle innowacyjny krok. Jeśli SilentDefense jest na stałe zainstalowany u danego użytkownika, to ma on możliwość dynamicznego dostosowywania środków bezpieczeństwa. Jeśli, na przykład, hakerzy używają do ataku istniejącego, wcześniej bezpiecznego łącza komunikacyjnego, zapora mGuard FL może istotnie zmienić konfigurację w czasie rzeczywistym po uzyskaniu zgody od odpowiedzialnego pracownika lub SilentDefense może wykonać to całkowicie automatycznie. W ten sposób można szybko i w łatwy sposób przerwać niechciane połączenia, a pożądana transmisja danych będzie dozwolona w późniejszym czasie.

W ten sposób partnerstwo technologiczne pomiędzy SecurityMatters i Phoenix Contact doprowadziło do skoku innowacyjnego w dziedzinie bezpieczeństwa przemysłowego i ustanawia nowe standardy w zakresie jakości. Oprogramowanie SilentDefense oraz router bezpieczeństwa FL mGuard współdziałają na zasadzie symbiozy i tworzą wyraźną korzyść dla użytkownika. Z tego względu nie ma znaczenia, czy rozwiązanie to jest wykorzystywane w infrastrukturze krytycznej czy też w aplikacjach w jednym z wielu sektorów przemysłowych.

www.phoenixcontact.pl/ethernet

Autorzy:

Gerrit Boysen, kierownik ds. Bezpieczeństwa produktów, Phoenix Contact Electronics GmbH, Bad Pyrmont;

Christina Höfer, szef dostaw i wsparcia, SecurityMatters B.V., Eindhoven

Kamil Wachowicz, Szef Produktu – Automatyka / IMA Product Manager, Phoenix Contact

kwachowicz@phoenixcontact.pl

1 lutego 2018 / Kategoria: , ,

CO O TYM MYŚLISZ? DODAJ KOMENTARZ!

NAJNOWSZE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Majowe Konferencje Techniczne dla przemysłu

„Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu – te dwie konferencje skierowane do przedstawicieli przemysłu godne są uwagi w majowym kalendarzu spotkań branżowych.  Czwarta edycja Konferencji Technicznych nabiera tempa. Kalendarium wydarzeń Axon Media zbliża się do półmetka, zapełniając sale uczestnikami poszukującymi nowej wiedzy i praktycznych przykładów z zakresu optymalizacji i unowocześniania

Majowe Konferencje Techniczne dla przemysłu

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

Koncepcja przemysłu 4.0 to nie tylko inteligentne łączenie urządzeń przemysłowych w obrębie sieci, lecz także łączenie warstwy zarządzania produkcją z warstwą IT oraz warstwą zarządzania przedsiębiorstwem. Celem tego wybiegającego w przyszłość projektu jest utworzenie „inteligentnej fabryki”, w której wszystkie procesy będą zachodzić jeszcze szybciej, oferując przy tym większą elastyczność i wyższy stopień dostosowania. Na sztandarach

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

Modułowe ekrany projekcyjne w wydaniu Mitsubishi Electric

Artykuł z serii: Podstawy urządzeń automatyki - Mitsubishi Electric Mitsubishi Electric w swoim bogatym portfolio z urządzeniami automatyki przemysłowej skryło także rozwiązania wielkoformatowych ekranów do wizualizacji. Takie ekrany pewnie każdy z nas kojarzy z filmów katastroficznych, gdzie w centrum kryzysowym sztab ludzi na wielkim ekranie z niecierpliwością śledzi aktualną sytuację. Pracownicy dużych fabryk na pewno

Modułowe ekrany projekcyjne w wydaniu Mitsubishi Electric

Sterowanie automatyczne szybrem kominkowym. Film

Materiał będzie dotyczyć projektu, jaki zrealizowałem kilka lat temu dla swojego znajomego z pracy. Jegomość ten, podczas gruntownego remontu swojego domu, postanowił zainstalować kominek z płaszczem wodnym. Szukał w tym celu kominka z szybrem. Niestety po długich poszukiwaniach poddał się, i kupił kominek z szybrem ręcznym. Nie znalazł na rynku ani gotowego rozwiązania, ani tez

Sterowanie automatyczne szybrem kominkowym. Film

Rusza Konkurs iAutomatyka z comiesięczną pulą nagród.

Planowaliśmy ten projekt okrągły rok ale się udało! Będziemy nagradzać użytkowników w zamian za umieszczanie treści na iAutomatyka.pl. Cel jest następujący: tworzyć wyjątkowe miejsce związane z Automatyką, dla ludzi których kręci Automatyka, przez ludzi, którzy Automatyką chcą się dzielić. Udział w konkursie Sprawa jest prosta! Szczegóły znajdziesz TUTAJ, ale sprowadza się to do trzech kroków: Załóż konto

Rusza Konkurs iAutomatyka z comiesięczną pulą nagród.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…