NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

Historia o sterowaniu cyklonami, czyli ratuj Pan bo będzie dym…

3449 wyświetleń, autor: Bartosz Pyszyński.

Dostałem temat – nowopowstały obiekt spawalni w Radomiu, w którym Klient MUSI rozpocząć produkcję za tydzień a sterowania instalacją wentylacyjną (odpylania) BRAK…

Klient w bladym strachu, bo czasu praktycznie nie ma, produkcja nie może ruszyć a kontrakty podpisane…

Tak więc, po telefonicznym ustaleniu zarysu robót i sposobu rozliczeń – podejmuję temat. Wyjeżdżam z Torunia o 7.30 i o 11.30 jestem już na miejscu w Radomiu. Moim oczom ukazuje się śliczna hala, wyposażona w super sprzęty spawalnicze, odciągi miejscowe, oświetlenie LEDowe itd. Robię krótki rekonesans i…

Widzę nie podpiętą jedną nitkę nawiewną… oraz przewody wiszące w kłębkach przy urządzeniach… Ehh, zawsze coś…

Z rozmowy wynikało, że wszystko już przygotowane, szafy wiszą i wystarczy TYLKO zarobić i podpiąć przewody oraz uruchomić technologię (z racji mojej branży HVAC oraz wielu takich realizacji, mówię sobie w myślach że 2h to góra i mnie tam nie ma).

Rzeczywistość (jak zawsze) okazała się bardzo brutalna co objawiało się w:

  • braku tras kablowych,
  • braku konstrukcji pod szafy sterujące,
  • niekompletnym uzbrojeniu urządzeń (brak pneumatycznych spustów kondensatu),
  • braku dokumentacji.

Od razu sygnalizuję Klientowi te problemy i tłumaczę, że nie ma szans aby cały zakres zrobić w 2-4 godziny (bo z przekazanych mi informacji wynikało, że taki czas jest potrzebny) …następuje przerażenie w oczach…

„Proszę Pana to musi działać, bo w poniedziałek, bo kontrakty, bo będzie dym…”

Tłumaczę, że na same trasy kablowe potrzebuję z pół dnia… i tutaj PLUS dla mnie – Klient mówi, że trasy może zrobić zaprzyjaźniony elektryk, mam poupinać tylko tak jak ma to iść wzdłuż konstrukcji i w pomieszczeniu. No to biorę rurki kablowe – i tworzę pseudo trasę na zewnątrz budynku (bo w końcu luzem nie powieszę przewodów). Całość zabezpieczam subtelnie systemem „trytytkowym” 😉 i na zegarku pojawia się godzina 15 – czyli godzinę temu powinienem kończyć robotę (wg przekazanych informacji telefonicznych).

Zabieram się za szafy… i tu ZONK… konstrukcje pod szafy w rozsypce (pospawane, pomalowane ale brak otworów pod mocowania do konstrukcji budynku oraz pod montaż szaf).

Kolejne 2 godziny robię za ŚLUSARZA. Trasuję i przygotowuję otwory montażowe w belkach stalowych, oraz konstrukcjach pod szafy sterujące. Montuję obie konstrukcje około godziny 17, po czym robię przerwę na kawę w trakcie której rozmawiam z Klientem o jego zakładzie.

Firma zajmuje się produkcją schodów stalowych na rynek skandynawski oraz produkcją elementów palet metalowych dla dużej niemieckiej firmy logistycznej. Cała hala – jak wcześniej wspomniałem, na poziomie odpowiednim technicznym, duże zaplecze biurowe łącznie z 4 mini-mieszkaniami dla spawaczy z dalszych części kraju. Przyjeżdżali na krótkie zlecenia i nie trzeba było wydawać kupy kasy na hotele (dobry pomysł właściciela).

Wracamy do tematu!

Obie szafy zawieszone i zamocowane ok godziny 19.00, przewody wprowadzone do budynku, zabieram się za prace docelowe – podpinanie szaf oraz przetworników.

Układy sterujące bazujące na sterownikach dedykowanych do obsługi cyklonów Pionier, falowniki Danfoss VLT, przetworniki ciśnienia do trzepaków filtrów workowych, oraz regulatory wydatku do wentylatorów.

    

Godzina 21.30 KONIEC!!! Zasilanie podpięte, uruchamiamy…SUKCES!!!

Na twarzy Klienta pojawia się tzw. rogal 🙂 – wszystko działa. Dawno już nie widziałem, żeby facet wieku ok 50 lat tak się cieszył.

Godzina 22.00 wielkie podziękowania raz jeszcze, pakowanie sprzętów i wyjazd do Torunia. Do domu dotarłem o 2 w nocy.

Podsumowanie:

  • robota trwała o wiele dłużej niż zostało to przedstawione przez Klienta (ale zostało to odpowiednio wynagrodzone 😉 ),
  • satysfakcja z ogarnięcia sytuacji była ogromna (moja i Klienta),
  • wypicie wiadra kaw i drastyczne zmęczenie w trakcie powrotu.

Jedyne z czego nie jestem zadowolony to brak tych tras kablowych, które miały być (mam nadzieję, że Klient tak jak powiedział tak zrobi – czyli zaangażuje lokalnego elektryka w ten temat).


Od Redakcji iAutomatyka.pl :

Autor tego artykułu jest również członkiem naszej grupy Automatyk Może Więcej do której zapraszamy wszystkich mających związek z Automatyką. Jeśli chciałbyś pisać razem z nami artykuły merytoryczne i rozrywkowe z branży Automatyki to zapraszamy do darmowego założenia konta w portalu iAutomatyka.pl jako osoba fizyczna.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o autorze to kliknijcie niżej w jego Podpis.

Dziękujemy Bartku za ten świetny wpis!

12 lutego 2017 / Kategoria:

CO O TYM MYŚLISZ? DODAJ KOMENTARZ!

NAJNOWSZE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Majowe Konferencje Techniczne dla przemysłu

„Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu – te dwie konferencje skierowane do przedstawicieli przemysłu godne są uwagi w majowym kalendarzu spotkań branżowych.  Czwarta edycja Konferencji Technicznych nabiera tempa. Kalendarium wydarzeń Axon Media zbliża się do półmetka, zapełniając sale uczestnikami poszukującymi nowej wiedzy i praktycznych przykładów z zakresu optymalizacji i unowocześniania

Majowe Konferencje Techniczne dla przemysłu

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

Koncepcja przemysłu 4.0 to nie tylko inteligentne łączenie urządzeń przemysłowych w obrębie sieci, lecz także łączenie warstwy zarządzania produkcją z warstwą IT oraz warstwą zarządzania przedsiębiorstwem. Celem tego wybiegającego w przyszłość projektu jest utworzenie „inteligentnej fabryki”, w której wszystkie procesy będą zachodzić jeszcze szybciej, oferując przy tym większą elastyczność i wyższy stopień dostosowania. Na sztandarach

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

Modułowe ekrany projekcyjne w wydaniu Mitsubishi Electric

Artykuł z serii: Podstawy urządzeń automatyki - Mitsubishi Electric Mitsubishi Electric w swoim bogatym portfolio z urządzeniami automatyki przemysłowej skryło także rozwiązania wielkoformatowych ekranów do wizualizacji. Takie ekrany pewnie każdy z nas kojarzy z filmów katastroficznych, gdzie w centrum kryzysowym sztab ludzi na wielkim ekranie z niecierpliwością śledzi aktualną sytuację. Pracownicy dużych fabryk na pewno

Modułowe ekrany projekcyjne w wydaniu Mitsubishi Electric

Sterowanie automatyczne szybrem kominkowym. Film

Materiał będzie dotyczyć projektu, jaki zrealizowałem kilka lat temu dla swojego znajomego z pracy. Jegomość ten, podczas gruntownego remontu swojego domu, postanowił zainstalować kominek z płaszczem wodnym. Szukał w tym celu kominka z szybrem. Niestety po długich poszukiwaniach poddał się, i kupił kominek z szybrem ręcznym. Nie znalazł na rynku ani gotowego rozwiązania, ani tez

Sterowanie automatyczne szybrem kominkowym. Film

Rusza Konkurs iAutomatyka z comiesięczną pulą nagród.

Planowaliśmy ten projekt okrągły rok ale się udało! Będziemy nagradzać użytkowników w zamian za umieszczanie treści na iAutomatyka.pl. Cel jest następujący: tworzyć wyjątkowe miejsce związane z Automatyką, dla ludzi których kręci Automatyka, przez ludzi, którzy Automatyką chcą się dzielić. Udział w konkursie Sprawa jest prosta! Szczegóły znajdziesz TUTAJ, ale sprowadza się to do trzech kroków: Załóż konto

Rusza Konkurs iAutomatyka z comiesięczną pulą nagród.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…