Partnerzy portalu iAutomatyka.pl

ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytule
Search in content
Szukaj postów i artykułów
Search in pages
Szukaj w katalogu firm
Szukaj ofert pracy

Stanowiska pracy i badawcze automatyków (20 zdjęć)

1452 wyświetleń

Jakiś czas temu w grupie Automatyk może więcej na Facebooku opublikowaliśmy post z pytaniem: Jak wygląda Twoje stanowisko pracy? Dzięki zaangażowaniu naszej niebanalnej grupy można spojrzeć na kilka sytuacji z życia automatyka. Zapraszamy do uzupełniania tej galerii 🙂

1. Stanowisko do badania systemów mikroprocesorowych

Obecna odsłona stanowiska to projektowo badawcze dla systemów mikroprocesorowych. Wcześniej służyło do uruchamiania tych systemów a teraz bardziej do testowania rożnych interfejsów, czujników. Niekiedy wykorzystywane do kalibracji niestandardowych rozwiązań.
Nadesłał Marek RC

Dodane przez

2. Piwniczka elektronika

Widać pasję, prawda?
Nadesłał Grzegorz K.

Dodane przez

3. Automatyk tak trochę

Komentarz od Kamila N:
"(S7-1200 i Logo! po prawej) z czasów "automatyk tak trochę", wykonane stanowisko którym zbyt się nie pobawiłem, jednak modbus z atmega32 działał, gdzie miałem pomiar ADC 8 kanałów za dziesiątki a nie tysiące..."

Dodane przez

4. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Nie zawsze jest wygodnie, nie zawsze jest komfortowo, ale zawsze trzeba sobie jakoś radzić! Wielu z nas siedziało po kilka godzin przy biurku z naszych własnych kolan. Oczywiście gdy BHP-owiec nie widzi.

Czy widział ktoś jakieś przenośne mobilne biurka?

Dodane przez

5. Jaka praca takie biurko…

Jest krzesełko, jest bęben. Pełen komfort pracy zachowany jedynie z jednym skutkiem ubocznym. Gwarantowany ból pleców na starość 🙂
Nadesłane przez Macieja K.

Dodane przez

6. Ciekawy uchwyt na HMI do testów

Czysto i profesjonalnie. Zwłaszcza innowacyjny uchwyt do testowania paneli operatorskich HMI. Tak! Ten panel jest w imadle! Proste i genialne zarazem.
Nadesłane przez Łukasza Ż.

Dodane przez

7. Kapelusik z puszkiem

Trzy laptopy, ściana do montowania urządzeń, profesjonalne narzędzia, kubek z kawą, dokumentacje, przewody. To i wiele innych przedmiotów możemy znaleźć w warsztacie automatyków. Tylko co tam robi kapelusik z puszkiem ?
Zdjęcie z artefaktem nadesłał Niki T.

Dodane przez

8. Stanowisko edukacyjne do programowania PLC

Ciekawe stanowisko edukacyjne ze sterownikiem S7-1200 i czterema sterownikami do silników krokowych.
Nadesłał Rafał L

Dodane przez

9. Elektronika jest w Automatyce

Automatyk zazwyczaj zna, przynajmniej solidne podstawy, z wielu dziedzin technicznych. Elektrotechnika jest dziedziną, można by rzec, podstawową do opanowania.
Nadesłał Piotr T.

Dodane przez

10. Na swoim – firma w garażu.

Bill Gates, Steve Jobs i wielu innych prekursorów również zaczynali w garażu.
Nadesłał Marek D.

Dodane przez

11. Stanowisko testowe z S7-300

Nadesłał Maciej P.

Dodane przez

12. Przenośny sprzęt ćwiczebny ze sterownikiem S7-300

Dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy często zmieniają miejsce a w wolnym czasie chcą się samodzielnie szkolić w programowaniu sterowników PLC 🙂
Nadesłał Daniel M.

Dodane przez

13. Stanowisko do testów S7-1200

Nadesłał Mateusz Ż.

Dodane przez

14. Jak na Rosję nie jest źle.

Michał D. nadesłał zdjęcie z Rosji i twierdzi, że tam też takie stanowiska pracy to normalna sprawa. Nieraz automatyk wpada na obiekt jak pogotowie ratunkowe. Ratuje sytuacje i wraca na bazę.

Dodane przez

15. Kulturalna półeczka

Prawda, że taka półeczka powinna być w standardowym wyposażeniu każdej szafy, w której można połączyć się laptopem / programatorem ? Marzenia! A Ty człowieku kombinuj ze skrzynkami, bębnami, kartonami i Matka Boska Elektryczna wie z czym jeszcze. Życie...
Nadesłał Kamil K.

Dodane przez

16. BHP przede wszystkim!

Kask, zatyczki do uszu, rękawice, pasy, liny, przyłbice, odzież kwasoodporna, solidne wzmacniane obuwie, kamizelki odblaskowe to tylko część akcesoriów które używają Automatycy w swojej pracy.
Nadesłał Wojciech Plama

Dodane przez

17. Stanowisko testowe S7-1200

Opis tablicy od Igora K.
"Na wejścia wpięty jest symulator wejść (oryginał - , na wyjściu możliwość sterowania poprzez przekaźniki silnikiem (jedno wyjście - silnik w lewo, drugie wyjście silnik w prawo, gdy oba są w stanie wysokim silnik stoi). Jedno wyjście przeznaczone jest na wentylator (w prawym dolnym rogu), kolejne na silnik ze śrubą. Stanowisko poprzez kabel podłączam się do gniazda i poprzez eske oraz zasilacz 24V (5 amper). Bezpiecznikami rurkowymi zabezpieczone są wejścia sterownika oraz wyjścia sterownika."

Dodane przez

18. Zestaw do nauki programowania Logo!8

Zawsze będę powtarzał, ze lepiej dotknąć i się przekonać jak co działa niż korzystać z symulatorów PLC i HMI. Wszystko jednak zależy od dostępu do odpowiednich urządzeń.
Nadesłał Maciej O.

Dodane przez

19. Stanowisko badawcze sprzętu Siemens

Simatic S7 1200; S7 1500; S7 200; S7 300; KTP 600 oraz poczciwy Field PG M3.
Nadesłał Artur K.

Dodane przez

20. Stanowisko z Siemensów połączone „w pająka”

Wiele razy spotykamy się z sytuacją, gdzie musimy przetestować coś "na szybko". Wtedy połączenia przeplatają się jak spagetti :). W tym przypadku i tak nie jest jeszcze najgorzej.
Nadesłał Tomek G.

Dodane przez

9 maja 2017 / Kategoria: , , ,
 • Autor: Marcin Faszczewski
 • Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka!

  Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.

  Dołącz do projektu jako Integrator Automatyki.

  Dołącz do projektu jako Automatyk.

  Dołącz do projektu jako Firma, Producent, Dystrybutor.

 • Profil Autora
 • http://iautomatyka.pl/

CO O TYM MYŚLISZ? DODAJ KOMENTARZ!

NAJNOWSZE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Laboratorium Badania Kompatybilności Elektromagnetycznej BPN-T

Nowy skaner laserowy DS5100 od Datalogic: Wydajność w każdych warunkach

Bolonia, 31 stycznia 2017 roku – Datalogic, światowy lider rynków automatycznego odczytu danych i automatyki przemysłowej, zapowiedział urządzenie DS5100, nowy, funkcjonalny, wielozadaniowy, kompaktowy skaner laserowy. Dzięki szerokiej ofercie modeli seria DS5100 oferuje świetną wydajność odczytu oraz wbudowaną łączność na poziomie przemysłowym. Datalogic za pomocą jednego produktu realnie spełnia różne potrzeby produkcji. To wydajne kosztowo rozwiązanie jest

Nowy skaner laserowy DS5100 od Datalogic: Wydajność w każdych warunkach

Podstawy obsługi przemienników częstotliwości serii FR-A800 firmy Mitsubishi Electric – część 1

Artykuł z serii: Podstawy urządzeń automatyki - Mitsubishi Electric Nie do końca znasz zasady obsługi tak szeroko wykorzystywanych w przemyśle przetwornic częstotliwości czy inaczej mówiąc przemienników częstotliwości, falowników? A może po raz pierwszy masz do czynienia z tymi urządzeniami i nie wiesz jak zacząć? Myślę, że ta seria artykułów o przemiennikach częstotliwości serii FR-A800 firmy

Podstawy obsługi przemienników częstotliwości serii FR-A800 firmy Mitsubishi Electric – część 1

Oprogramowanie Galileo 10.2 firmy Eaton – obecnie dostępne również z wizualizacją internetową bez konieczności znajomości HTML

Artykuł z serii: Urządzenia automatyki przemysłowej EATON Firma Eaton prezentuje najnowszą wersję oprogramowania wizualizacyjnego: Galileo 10.2. Eaton oferuje producentom maszyn i urządzeń możliwość dodatkowego skrócenia czasu tworzenia projektów i ich wdrażania. Oprogramowanie wspiera użytkowników paneli dotykowych XV100, XV300 i XP500 w zakresie programowania, obsługi, monitorowania i sterowania maszynami i systemami. Najnowsza wersja wprowadza wiele nowych

Oprogramowanie Galileo 10.2 firmy Eaton – obecnie dostępne również z wizualizacją internetową bez konieczności znajomości HTML

Przerażające zdania wypowiedziane przez roboty

Pracując z robotami, też do was mówią? Lubicie je? Boicie się ich? A może po obejrzeniu filmu jedynym wzbudzającym zaufanie robotem zostanie robot kuchenny?

Przerażające zdania wypowiedziane przez roboty

Promocja na wyłączniki instalacyjne BHW-T (nadprądowe i różnicowe) od Mitsubishi Electric

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na porażająco niskie ceny wyłączników instalacyjnych serii BHW-T10. Główne trzy wyróżniające cechy wyłączników instalacyjnych BHW-T: wysoka zwarciowa zdolność łączeniowa 10kA możliwość zasilania zbiorczego z obu stron wyłącznika funkcjonalna konstrukcja ułatwiająca znakowanie obwodów W celu składania zamówień skorzystaj z formularza lub kontaktu e-mail: mpl@mpl.mee.com

Promocja na wyłączniki instalacyjne BHW-T (nadprądowe i różnicowe) od Mitsubishi Electric

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

  Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…