NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

239 wyświetleń, autor: Balluff.

Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS firmy Balluff jest właściwym wyborem, gdy wiele różnych i wymagających zadań wymaga szybkiego i elastycznego rozwiązania w automatyce przemysłowej za pomocą ukierunkowanych narzędzi. Dzięki tej nowej kamerze rozszerzamy istniejące portfolio rozwiązań wizyjnych o ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów.

SmartCameraPodczas gdy biblioteki przetwarzania obrazu stają się coraz bardziej kompleksowe i złożone, coraz więcej użytkowników szuka prostych w użyciu rozwiązań. Właśnie prostota integracji przyświecała nam przy projektowaniu tego nowego urządzenia. Grupą docelową są użytkownicy, którzy niekoniecznie są ekspertami zaznajomieni z zagadnieniami przetwarzania obrazu wyobraźni na co dzień: prosty, intuicyjny interfejs użytkownika, elastyczna adaptacja do środowiska automatyzacji oraz stosowanie standardów branżowych ułatwia pracę.

Głównymi aplikacjami są odczyt kodów kreskowych, kodów 2D lub zwykłego tekstu, a także inspekcja obiektów za pomocą narzędzi jasności i konturu lub zadań pozycjonowania za pomocą narzędzia do wykrywania obiektów. Uzupełnieniem tych podstawowych narzędzi są narzędzia pomiarowe.

SmartCamera to kompletny pakiet – wszystkie biblioteki oprogramowania, podręczniki i pomoc online są już zintegrowane w urządzeniu.

Użytkowanie jest proste i praktyczne. Użytkownik może uzyskać dostęp do interfejsu użytkownika „BVS Cockpit” przy użyciu dowolnej przeglądarki. Interfejs jest przejrzysty i wygodny dla użytkownika. Można wybrać parametry wyświetlania zgodnie z potrzebami. Zdefiniowane zarządzanie użytkownikami oznacza, że można skonfigurować lub ograniczyć poziomy dostępu dla wybranych funkcjonalności. Możliwe jest nawet przełączenie się pomiędzy różnymi urządzeniami pracującymi w tej samej sieci.

Kamera wyposażona jest w monochromatyczny chip CMOS o rozdzielczości 1,3 MP który gwarantuje, że obrazy są gotowe i dostępne do analizy w sposób szybki i niezawodny. Użytkownik może także uzyskać dostęp do innych zapisanych obrazów w dowolnym momencie. Kamera przechowuje do 100 programów inspekcji, a wszechstronne funkcje importowania i eksportowania z obrazami szkoleniowymi stanowią cenne cechy.

Aby utworzyć lub zmodyfikować programy inspekcji, użytkownik musi przełączyć się w tryb konfiguracji, aby kolejno porządkować narzędzia analizy i łączyć je ze sobą za pomocą inteligentnych parametrów. Niektóre narzędzia są również wyposażone w kreatory, które używają obiektów do automatycznego ustawiania parametrów. Wszystkie narzędzia są oparte na bibliotece HALCON firmy MVTec Software GmbH.

W tak zwanym trybie monitorowania program inspekcji pracuje ciągle. Wyniki są udostępniane przy użyciu określonych wyjść cyfrowych lub za pomocą interfejsu sieciowego Profinet do sterownika PLC. Historię można oglądać równolegle z bieżącym przebiegiem inspekcji.

W tym urządzeniu określenie kamera inteligentna odnosi się nie tylko do zwykłego przetwarzania obrazu.

Inteligentna koncepcja interfejsu zapewnia prawidłowe adresowanie i dystrybuowanie  informacji: w razie potrzeby za pomocą kliknięcia myszy sieć procesowa – serce każdej firmy automatyki – otrzymuje tylko najważniejsze informacje o wynikach procesu, podczas gdy dane i obrazy, np. zapisywanie obrazów do archiwum dla potrzeb działu jakości przesyłane są poprzez oddzielny interfejs obsługujący szybką sieć Gigabit Ethernet.

Zintegrowany master IO-Link umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń IO-Link, czujników i elementów wykonawczych, które można łatwo połączyć i wykorzystać ich sygnały bezpośrednio w programie inspekcji. W zależności od trybu pracy możliwe jest sterowanie wybranymi urządzeniami IO-Link takimi jak kolumna sygnalizacyjna SmartLight bezpośrednio z kamery bez udziału sterownika PLC.

SmartCamera jest dostępna w dwóch wersjach: tak zwanej wersji IO z interfejsem Ethernet i 8 programowalnymi sygnałami DI/DO oraz wersji sieciowej z sieciami LAN, Profinet, IO-Link i wyjściami cyfrowymi. Solidna obudowa, łatwe opcje montażu, standardowe złącze M12 i wykorzystanie standardowych obiektów z mocowaniem typu C podsumowują cechy tego rozwiązania.

21 kwietnia 2018 / Kategoria: , ,
  • Autor: Balluff
  • Balluff jest jednym z wiodących dostawców wysokiej jakości czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji produkcji. Prowadzona od ponad 90 lat rodzina firma zatrudnia obecnie około 3600 pracowników w 37 oddziałach na całym świecie, zajmujących się dystrybucją, produkcją i rozwojem a wszystko aby wspomagać Twój sukces. Wraz z naszymi oddziałami gwarantujemy najwyższe standardy jakości na całym świecie.
  • Profil Autora
  • http://www.balluff.pl

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Jak uniknąć maskowania błędów urządzeń bezpieczeństwa

Często w maszynach a zwłaszcza liniach produkcyjnych spotykamy się szeregowym łączeniem bezpotencjałowych elementów bezpieczeństwa – np. przy nadzorowaniu położenia ruchomych osłon czy drzwi. Jednak nie zawsze takie łączenie pozwala na rozpoznanie sytuacji niebezpiecznych. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu gdzie przedstawione są możliwe zagrożenia oraz sposób ich wyeliminowania zgodnie z PN-EN ISO 14119  

Jak uniknąć maskowania błędów urządzeń bezpieczeństwa

Inteligentne roboty i nowości technologiczne: relacja z konferencji w Gdyni

Innowacje na miarę potrzeb Przemysłu 4.0 – tak można w skrócie określić temat przewodni konferencji technicznej „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”, która odbyła się  16 maja 2018 r. w Rumii. To pierwsza konferencja organizowana przez Axon Media na w Gdyni i jednocześnie czwarta poświęcona tej tematyce w bogatym dorobku organizatora. W wydarzeniu uczestniczyli inżynierowie

Inteligentne roboty i nowości technologiczne: relacja z konferencji w Gdyni

Przykład Komunikacji Modbus RTU dla sterowników Mitsubishi FX5U

Mój pierwszy artykuł dotyczył komunikacji pomiędzy falownikiem IG5A a sterownikiem SCADA WebHMI przy pomocy Modbus’a RTU. Stwierdziłem, że warto by wyczerpać temat do końca związany z Modbusem. Dzisiaj więc zajmiemy się tym protokołem z wykorzystaniem popularnego sterownika firmy Mitsubishi FX5U (w kolejnych artykułach będę chciał również pokazać to na Siemensie i może coś z Codesys’a).

Przykład Komunikacji Modbus RTU dla sterowników Mitsubishi FX5U

Jak zacząć pracę z serwonapędem ACOPOS P3 od B&R? Tutorial.

Artykuł z serii: Kurs podstaw automatyki Niedawno jako Zespół iAutomatyka.pl odwiedziliśmy siedzibę firmy B&R w Poznaniu, żeby lepiej poznać tę firmę i oferowane przez nich produkty. Pośród wielu urządzeń automatyki szczególne zainteresował mnie serwonapęd o nazwie ACOPOS P3. Zaintrygowany poprosiłem o więcej informacji, a zespół szkoleniowy oraz supportu B&R natychmiast wszystko szczegółowo mi wyjaśnił. Byłem pod wrażeniem

Jak zacząć pracę z serwonapędem ACOPOS P3 od B&R? Tutorial.

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 2/5

Artykuł z serii: Kurs programowania PLC na sterowniku WAGO PFC Pierwszy odcinek naszej serii miał na celu utworzenie prostego projektu z programem w języku drabinkowym oraz wizualizacją, które będzie można uruchomić oraz przetestować w symulatorze. W drugiej części zajmiemy się zasadniczym celem całej serii – budową pełnowartościowej aplikacji. W tym artykule: Utworzymy definicję struktury napędu

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 2/5

Automatyczne spawanie metodą TIG, przy użyciu robota spawalniczego.

Spawanie automatyczne. Spawanie automatyczne, to spawanie, które całkowicie eliminuje potrzebę obecności człowieka przy procesie. Zazwyczaj jest prowadzone przez roboty spawalnicze. Większość z Was zapewne widziała już takiego robota. Prawdopodobnie spawał on metodą MIG/MAG. Czym różni się ona od metody TIG? MIG/MAG to spawanie półautomatyczne. Spawacz nie musi dodawać sam drutu spawalniczego, ponieważ robi to za

Automatyczne spawanie metodą TIG, przy użyciu robota spawalniczego.MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…