ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 170 000 naszych pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków.

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Exact matches only
Szukaj w tytule
Search in content
Szukaj postów i artykułów
Search in pages
Szukaj w katalogu firm

Rozszerzona rzeczywistość w automatyce przemysłowej


Rozszerzona rzeczywistość w automatyce przemysłowej
790 wyświetleń

Przez ostatnie lata narastają nowości wokół takich terminów jak Przemysł 4.0, Internet Rzeczy (IOT) czy Czwarta Rewolucja Przemysłowa. Zdania co do odpowiedniej chwili używania takich terminów są podzielone. Jedni uważają że to się dzieje tu i teraz. Inni natomiast powiedzą, że te hasła mają jedynie napędzić rynek.

Wydaje mi się, że rewolucja technologiczna wisi w powietrzu i w przeciągu kilku następnych lat cały świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Będzie bardziej… cyfrowy. O czym mowa? O rozszerzonej rzeczywistości nie tylko w życiu osobistym ale również w Automatyce przemysłowej. Dzisiaj każdy może zagrać ze swoim smartfonem w Pokemony, Ingress czy inne cyfrowe cuda, która poszerzą szarą rzeczywistość. Co będzie następne? Oto propozycja od Microsoft – gogle HoloLens !

Zobacz jakie możliwości ma to urządzenie już dzisiaj i zastanów się jakie będzie małe za kilka lat. Choć urządzenie od Microsoft to prototyp, to już teraz uruchamia wyobraźnię inżynierów. Poniżej kilka filmów z przykładowym zastosowaniem, również w automatyce.

1. Co to jest Microsoft HoloLens? Recenzja od Spider’s WEB TV

Testujemy Microsoft HoloLens! Pierwsze wrażenia Spider's Web

HoloLens - testujemy gogle rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu Odwiedziliśmy studio Ars Thanea, w którym po raz pierwszy w Polsce mieliśmy okazję pobawić się goglami HoloLens. To najbardziej złożone i nowoczesne urządzenie do rozszerzonej rzeczywistości na rynku, co znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w jego niesamowitych możliwościach, ale również i jego cenie.

2. Wsparcie serwisu

thyssenkrupp - bringing new vision to elevator maintenance with Microsoft HoloLens

Using Microsoft HoloLens, our 24,000+ service technicians will be able to visualize and identify problems with elevators ahead of a job, and have remote, hands-free access to technical and expert information when onsite - all resulting in significant savings in time and stress.

Jeszcze dzisiaj zdalne wsparcie to niejednokrotnie godziny spędzone z telefonem przy uchu. Jutro może wyglądać to zupełnie inaczej. Nakładasz HoloLens i oprócz dokumentacji live możesz rozmawiać ze specjalistą z serwisu.

3. Systemy SCADA nie tylko stacjonarnie

Augmented Reality and Industrial SCADA Systems

https://www.trihedral.com/scada-thin-clients Imagine, SCADA status's, alarms, and trends hovering over your equipment showing real-time information. We are not far from it now. Using VTScada software and the Microsoft HoloLens, we demonstrate how augmented reality might transform the roles of plant operators and managers in the not-so-distant future.

Wyobraź to sobie! Przechodzisz obok maszyny, patrzysz na szafę elektryczną i zamiast panelu HMI wyświetla się wirtualny ekran. Ile cali ? Ile chcesz!

6. Microsoft HoloLens – Zamawianie części maszyn

8ninths Engineering Mixed Reality Demo on Hololens

8ninths is a premier Virtual & Mixed Reality Studio located in Seattle, WA. Our video demonstrates how engineers might collaborate, annotate and interact with complex engineering data in 3D using Microsoft Hololens. See more of our work including the worlds first Holographic Workstation at http://8ninths.com Contact us at info@8ninths.com

Widziałeś kiedyś porządną dokumentację techniczną, w której połowa to spis części z kodem zamówieniowym. Niedługo odnalezienie tej jedynej unikatowej śrubki, którą można kupić tylko u producenta będzie prostsze 🙂

7. Microsoft HoloLens na Utrzymaniu ruchu

Hololens Plant Maintenance

This video shows an example use of the HoloLens in a plant environment, for a typical maintenance task. To help keep the user's hands free for doing the work, we implemented voice commands. see`https://communities.bentley.com/other/old_site_member_blogs/bentley_employees/b/stephanecotes_blog/archive/2016/11/17/using-the-hololens-to-facilitate-plant-maintenance

Wyobrażacie sobie wypełnianie czeklisty w taki sposób? Już nie będzie wymówek w stylu "aaa działa, jedzie to nie trzeba sprawdzać". W niedalekiej przyszłości cyfrowa Basia nie wykona przelewu z wypłatą jeśli wszystkie czeklisty nie będą poprawnie wypełnione. Brrrr! A kysz!

Ten wpis powstał w ładnym i prostym edytorze. Masz coś interesującego związanego z Automatyką? Utwórz swój wpis!

9 maja 2017 / Kategoria: , , ,
  • Autor: Marcin Faszczewski
  • Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby publikować i szerzyć informacje związane z automatyką. Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po posty informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam czytelników do założenia konta i publikowania postów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania postów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Więcej wpisów
  • http://iautomatyka.pl/

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Close
z

    Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…