ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU
Firma Johnson Controls jest czołowym dostawcą sprzętu automatyki budynkowej, systemów kontroli oraz usług w zakresie ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa, a także systemów zabezpieczeń.

KATALOG PRODUKTÓW

POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Profile aluminiowe item na szczycie Shanghai Tower

Profile aluminiowe item na szczycie Shanghai Tower

W przemyśle dość łatwo możemy wyobrazić sobie zastosowanie profili aluminiowych i systemów konstrukcyjnych. Możemy z nich wykonać przeróżne stanowiska robocze, konstrukcje maszyn, podesty a nawet całe linie produkcyjne. Jaką zatem kluczową rolę odegrały profile aluminiowe firmy item w drugim największym wieżowcu na świecie ?

Item & Shanghai Tower

Shanghai Tower to największy budynek w chinach i drugi pod względem wysokości budynek na świecie (632m). Posiada 128 pięter a jego łączna powierzchnia to 380 000 m2. Czy to możliwe, aby cała konstrukcja budynku była wykonana z profili item? Nie zaprzeczamy, ale tym razem wykonawcy wieżowca wybrali profile item do udziału w rozwiązaniu jednego z największych problemów związanych z takimi ogromnymi budynkami.

W wieżowcu Shanghai Tower zamontowane są 3 windy, które są najszybsze na świecie

Shanghai Tower podzielone jest na 9 stref, z których każda podzielona jest na 15 pięter.

W związku z tym, że Shanghai Tower znajduje się w pobliżu wybrzeża, wystawiany jest na silne sztormy. Drgania budynku mogą wywoływać również szkwały i trzęsienia ziemi. Aby zredukować ich siłę, trzeba zastosować innowacyjne rozwiązania techniczne. I to jest właśnie ten moment, gdy na scenę wkracza item.

Wielki ciężar VS siła natury

Oprócz specjalnie zaprojektowanej bryły wieżowca, aby sprostać wyzwaniom jakie stawia natura, zastosowano dodatkową, innowacyjną metodę wirowego mechanizmu amortyzującego. Na dwunastu stalowych linach zamontowano 1000 tonowy obciążnik, który znajduje się pomiędzy 125 a 126 piętrem wieżowca. Na dolnym końcu modelu widoczny jest obciążnik zamocowany na stalowych linach. W konstrukcji znalazło się nawet miejsce dla rzeźby „Shanghai Insight“.

 

Cała sztuczka polega na wytworzeniu pola magnetycznego poniżej obciążnika, które zapobiega drganiom. Poniżej obciążnika zamontowano płyty wykonane z czystej miedzi, które przymocowane są do stropu żelbetowego przy użyciu profili item. Za pomocą ogromnych magnesów trwałych w płytach miedzianych indukowane są prądy wirowe. W ten sposób powstaje przeciwne pole elektromagnetyczne, które bezdotykowo wyhamowuje obciążnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu Shanghai Tower jest w bardzo wysokim stopniu odporny na drgania wywołane czynnikami zewnętrznymi. Profile aluminiowe item sprawiają, że płyty miedziane potrafią sprostać siłom powstającym w nich w momencie ruchu magnesów i że siły te nie rozprzestrzeniają się powyżej danej płyty. Taka siła ma moc podniesienia samolotu o wadze 300 ton.

Z pewnością ułatwi Wam wyobrażenia o całym przedsięwzięciu przygotowana przez nas: 

Interaktywna prezentacja

5 kwietnia 2017 / Kategoria: ,
  • Autor: item Polska Sp. z o.o.
  • Firma item dostarcza rozwiązania konstrukcyjne produkując znane i uważane na całym świecie systemy modułowe profili aluminiowych. Bogaty asortyment komponentów łączeniowych i akcesoriów w parze z profilami konstrukcyjnymi zapewniają nieograniczone możliwości budowy, które znajdą zastosowanie w każdej branży. Klienci firmy item doskonale odnajdują zastosowanie systemów konstrukcyjnych w automatyce przemysłowej. Głównie budowane są maszyny, urządzenia, stanowiska pracy, konstrukcje pomocnicze czy nawet całe linie technologiczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.
  • Więcej wpisów
  • http://www.item24.pl

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Close
z

    Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…