ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU
Firma Johnson Controls jest czołowym dostawcą sprzętu automatyki budynkowej, systemów kontroli oraz usług w zakresie ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa, a także systemów zabezpieczeń.

KATALOG PRODUKTÓW

POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Linia produkcyjna Mercedes A-Class

Linia produkcyjna Mercedes A-Class

Robotycznie piękne! Doskonale nakręcone ujęcia o procesie produkcji samochodów marki Mercedes A-Class. Przez ponad połowę filmu praktycznie nie widać człowieka.  Nic dodać, nic ująć? Czy jednak wysnuć jakieś refleksje?

Oczywistym faktem jest, że robot wykona powtarzalne czynności dokładniej niż człowiek. Dlatego też człowiek jest sukcesywnie wypierany przez KUKI, FANUKI i inne przemysłowe roboty. Ktoś zapyta: „Kto będzie kupował te wszystkie auta i za co, skoro ludzie nie będą mieli pracy bo zastąpią je roboty” ? Kiedyś może tak będzie, jednak nie znam odpowiedzi na to pytanie. Wiem jedno. Te wszystkie roboty trzeba nauczyć pracować i wciąż je utrzymywać przy ruchu, dlatego też nam automatykom i robotykom pracy nie zabraknie :). Z czasem najwyżej zmienią się zapotrzebowania na stanowiska pracy. Zamiast 500 operatorów i 100 automatyków do utrzymania ciągu produkcji będzie po prostu po 300 jednych i drugich.

Spójrzcie tylko na detale w filmie. Ile na tym robocie jest pouczepianych podzespołów automatyki, ile za tym wszystkich kryje się szaf elektrycznych ze sterownikami i całą aparaturą. Miłego oglądania.

 

Mercedes A-Class Production line

Footage of the new Mercedes A-Class production line at the Rastatt plant in Germany. Filmed in 2013.

18 kwietnia 2017 / Kategoria: ,
  • Autor: Marcin Faszczewski
  • Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby publikować i szerzyć informacje związane z automatyką. Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po posty informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam czytelników do założenia konta i publikowania postów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania postów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Więcej wpisów
  • http://iautomatyka.pl/

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Close
z

    Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…