Partnerzy portalu iAutomatyka.pl

ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

Generic selectors
Exact matches only
Szukaj w tytule
Search in content
Szukaj postów i artykułów
Search in pages
Szukaj w katalogu firm
Szukaj ofert pracy

Lapp Kabel: rozwiązania dla produkcji szaf sterowniczych

486 wyświetleń

Firma Lapp Kabel jest znanym i cenionym na całym świecie producentem kabli oraz osprzętu kablowego. Szeroka gama produktów stworzonych dla przemysłu ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, ale także ułatwić procesy produkcyjne na etapie tworzenia gotowego wyrobu. 

W ofercie firmy dostępna jest bardzo szeroka gama produktów, poczynając od przewodów, również specjalistycznych, kończąc na akcesoriach, które są nieodłącznym elementem wykorzystywanym w gotowych wyrobach przemysłowych.

Chcąc połączyć jakość produktów firmy Lapp Kabel z dostępnością a także łatwością ich stosowania, grupa inżynierów przygotowała równie szeroki asortyment narzędzi i akcesoriów ułatwiających pracę na każdym etapie produkcji.

W publikacji zostały przedstawione wybrane akcesoria oraz narzędzia, znacząco poprawiające prace inżynierów na wszystkich etapach przygotowania produktu w różnych gałęziach przemysłu.

Najlepszym przykładem zastosowania całej gamy wyrobów Lapp kabel jest rodzinna firma znajdująca się w Jarocinie, założona przez inż. Zenona Gościniaka. Firma Mechanika Elektronika Sterowanie Automatyka „MESA” zajmuje się produkcją szaf sterowniczych z pełnym wyposażeniem dla międzynarodowych koncernów. Dodatkowo na potrzeby stałych wieloletnich kontraktów, powstał osobny dział zajmujący się konfekcją przewodów jedno i wielożyłowych. Początkowo dział konfekcji był działem wewnętrznym firmy, stworzonym w celu przygotowania jak najbardziej kompletnego wyrobu dla klientów, w tym przypadku szaf sterowniczych z kompleksowym okablowaniem zewnętrznym. W chwili obecnej firma obsługuje również zamówienia na pakiety przewodów konfekcjonowanych lub też pojedyncze wiązki dedykowane dla klienta, zgodnie z otrzymaną dokumentacją.

W dobie automatyzacji wszelkich gałęzi przemysłu, szafy sterownicze obecne są wszędzie ułatwiając codzienne funkcjonowanie w zabieganym świecie. Przykładowe gałęzie przemysłu, w których mają zastosowanie szafy wykonywane w firmie MESA, to przemysł budowlany, dźwigi i podesty wysokościowe, chłodnictwo, urządzenia do produkcji tablic rejestracyjnych, maszyny CNC do obróbki metalu, maszyny do obróbki drewna, urządzenia do filtracji.

Przy obsłudze tak wielu zleceń długoterminowych, dużym ułatwieniem w pracy monterów, okazało się zastosowanie SKINTOP® LOCATOR, który wspomaga precyzyjne i szybkie rozplanowanie otworów w stalowych ściankach szaf elektrycznych pod metryczne dławnice kablowe SKINTOP.

SKINTOP® LOCATOR umożliwia rozplanowanie dławnic w rozmiarach M12-M63 oraz szybki przydział dławnic kablowych i przewodów. Instalacja SKINTOP® LOCATOR jest niezwykle prosta. Dzięki magnesom można przytwierdzić SKINTOP® LOCATOR do metalowej obudowy niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się obudowa, następnie oznaczyć punkt centralny oraz wpisać rozmiar w przygotowanym do tego otworze i dokonać odwiertu.

Często spotykanym rozwiązaniem w szafach sterowniczych jest uziemienie grupy przewodów w jednym miejscu. Tu z pomocą przychodzi miedziany oplot ekranujący firmy Lapp Kabel, który chroni przewody przed zakłóceniami ze strony innych pól elektrycznych. W poniższym przypadku używany jest oplot CU 1020.

Niektóre instalacje wykonywane przez firmę „MESA” wymagają, aby wszystkie elementy zastosowane w szafie były bezhalogenowe tzn. w dużym uproszczeniu są to wyroby wykonane z materiałów niezawierających halogenków, czyli związków chemicznych fluoru, chloru, bromu i jodu. W momencie pożaru materiały takie emitują przezroczyste dymy, które nie utrudniają ewakuacji przebywających w obrębie pożaru osób. Gazy emitowane podczas palenia są nietoksyczne oraz niekorozyjne. W wyniku połączenia z wilgocią/wodą nie tworzą żrących substancji, które mogłyby być przyczyną poparzeń ciała lub korozji urządzeń elektronicznych. Przy takiej specyfice wyrobu i wymaganiach klienta, wykorzystywane są produkty Lapp z grupy ÖLFLEX® HEAT 125 SC, węże osłonowe,  SILVYN® FPAS oraz zakończenia do węża SILVYN® FPAG-M.

Każdy produkt musi być identyfikowalny zarówno dla pracowników magazynu, produkcji jak i pracowników serwisu, którzy w późniejszym czasie zajmują się urządzeniem. W celu łatwej identyfikacji wyrobów stosowane są oznaczniki z grupy FLEXIMARK® Cablelabel LFL Label LFL2H 9.9-26 YEWH oraz opaski zaciskowe Basic Tie 140×3.5 BK, które również są bezhalogenowe i spełniają wymagania temperaturowe klientów od-40°C do +85°C

 Oznaczniki montowane są do węża osłonowego lub bezpośrednio na izolacji kabla. W celu trwałego oznaczenia firma MESA wykorzystuje opaski kablowe firmy Lapp Kabel. Opaski zaciskane są przy pomocy narzędzia montażowego TY-GUN ERG, które posiada obracaną głowicę umożliwiając monterowi dostęp nawet do najtrudniejszych miejsc w szafie. Regulacja narzędzia pozwala na dokonanie zacisku z odpowiednią siłą (w zależności od wielkości zaciskanej opaski). Najważniejszą jednak rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, w jaki TY-GUN ERG odcina zbędną część opaski. Dzięki specjalnie dopasowanym nożom opaska zostaję ucięta przy samej główce bez możliwości powstania „zadziorów” często powstających przy zastosowaniu tradycyjnych metod docinania opasek.

Podsumowując, firma Mechanika Elektronika Sterowanie Automatyka „MESA” zajmuje się produkcją szaf sterowniczych automatyki przemysłowej dla różnych gałęzi przemysłu. Potrzeba stosowania rozwiązań najwyższej jakości, precyzyjnych i szybkich wynika ze współpracy z bardzo wymagającymi klientami. Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez inżynierów z firmy Lapp Kabel, firma MESA może nieustannie dążyć do podwyższenia jakości swoich wyrobów, zoptymalizowania czasu produkcji co w dużej mierze przenosi się na ilość obsługiwanych zleceń oraz satysfakcję i zaufanie klientów.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z wykorzystaniem asortymentu Lapp Kabel, zaczynając od przewodów, peszli, zakończeń do peszli po akcesoria jak opaski kablowe, narzędzia jak pistolet zaciskowy czy SKINTOP® LOCATOR umożliwia ciągły rozwój współpracy bazującej na elastyczności i zaufaniu oraz partnerstwie we wspólnym dążeniu do zabezpieczenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów

Autor artykułu składa podziękowania dla całego zespołu „MESA” za pomoc w przygotowaniu artykułu
Autor artykułu: Łukasz Żelichowski pracownik firmy Lapp Kabel Sp. z o.o.

23 lutego 2018 / Kategoria: , ,

CO O TYM MYŚLISZ? DODAJ KOMENTARZ!

NAJNOWSZE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Zestaw XC300 STARTERSET EATON. MEGA PROMOCJA!

Kolejny raz mamy dla Was promocję na zestaw od firmy EATON. Tym razem do zestawu wchodzi m.in. nowy modułowy sterownik PLC, który będzie miał swoją premierę na targach Automaticon w Warszawie w dniach 20-23 marca 2018 r. Co zawiera zestaw? Standardowy zestaw XC-300 STARTERSET składa się z: Sterownik programowalny PLC: XC-303-C32-002 (nr kat. 191080) Moduł

Zestaw XC300 STARTERSET EATON. MEGA PROMOCJA!

Weintek cMT3103 w promocyjnej cenie

Do 31 sierpnia 2018 roku mogą Państwo zakupić nowy panel z serii cMT o oznaczeniu cMT3103 w cenie 528€ netto! Główne cechy tego panelu HMI to: Ekran 10.1″ / 1024 x 600 px Obsługa protokołów Internetu Rzeczy – MQTT oraz OPC UA Wbudowana komunikacja bezprzewodowa Preaktywowana usługa dostępu przez VPN EasyAccess2.0 Błyskawiczny dostęp zdalny dzięki

Weintek cMT3103 w promocyjnej cenie

KONKURS LAPP KABEL

****WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ NAGRODY**** Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać wszystkie poniższe kroki: 1. Polubić profil Lapp Group Polska na Facebooku 2. Pod postem konkursowym w komentarzu odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego wybrałeś właśnie nas? 3. Zapisać się do newslettera na stronie UWAGA: jeśli nazwa profilu na Facebooku jest inna niż imię

KONKURS LAPP KABEL

Unboxing zestawu startowego PLC WAGO PFC200

Artykuł z serii: Kurs podstaw automatyki Film prezentujący zestaw startowy PLC PFC200 od firmy WAGO, który umożliwia wprowadzenie w tajniki niesamowitego świata programowalnych sterowników logicznych. Dzięki temu filmowi nawet niedoświadczeni inżynierowie, bez problemu poradzą sobie z konfiguracją i zaprogramowaniem sterownika PFC200. Zaznajomienie ze środowiskiem e!Cockpit bazującym na Codesys 3 pozwoli na ułatwiony start również przy programowaniu

Unboxing zestawu startowego PLC WAGO PFC200

Zaproszenie na Targi INNOFORM 2018

Odliczamy dni do rozpoczęcia 2 edycji Targów INNOFORM®, które odbędą się w dniach 24 – 26 kwietnia w Bydgoszczy. Przygotowania do wydarzenia weszły w ostatnią fazę i niemal cała powierzchnia wystawiennicza została już zarezerwowana! Na liście Wystawców znalazło się jeszcze więcej firm niż w roku ubiegłym, co tylko potwierdza, że  INNOFORM® jest absolutnym numerem jeden

Zaproszenie na Targi INNOFORM 2018

Roboty które łamią granice i pracują w prawdziwym świecie.

Boston dynamic to dynamicznie rozwijająca się społeczność zbudowana z techników, inżynierów i naukowców, którzy płynnie łączą zaawansowane myślenie analityczne z odważną inżynierią i praktycznymi rozwiązaniami typu „but in the mud”. Ich pierwszym krokiem były roboty, które biegały i manewrowały jak zwierzęta. Po opanowaniu roboto-zwierząt, przyszedł czas na kolejny krok – łącząc zasady dynamicznej kontroli i

Roboty które łamią granice i pracują w prawdziwym świecie.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…