NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

iAutomatyka u ASTORa, tam gdzie technologia spotyka człowieka a roboty odbierają smsy.

2179 wyświetleń, autor: Marcin Faszczewski.

Z firmą ASTOR współpracujemy już od początku istnienia strony iAutomatyka.pl. Do tej pory wymieniliśmy już setki e-maili, gdy nagle między wątkami pojawił się e-mail od Joanny Kowalkowskiej: „A może wpadniecie na kawę ? Poznalibyśmy się w szerszym gronie”.

Z Białegostoku do Krakowa na kawę ? Serio ?

Jedziemy !

Bywają takie okresy, że nie ważne gdzie jesteśmy i wystarczy nam laptop na kolanach aby konstruktywnie pracować. W takim właśnie czasie postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia firmy ASTOR i wybraliśmy się koleją do Krakowa. Preferujemy ten rodzaj podróży z uwagi na to, że wciąż możemy realizować swoje projekty i zlecenia.

ul. Smoleńsk 29

Nie wiem czy śledzisz działalność firmy ASTOR ale możesz nam wierzyć na słowo, że wszystkie ich działania są napompowane technologią, świeżym podejściem, dobrym stylem i bliskim kontaktem z człowiekiem. Po tej wizycie śmiało możemy stwierdzić, że ich motto „ASTOR – gdzie technologia spotyka człowieka” to nie są słowa rzucone na wiatr. Już sam budynek siedziby głównej wyróżnia się w tle, ale dopiero to co znajduje się w środku wymusza na człowieku wypowiedzenie „ŁAŁ”.

PRZEDSIONEK

Po minięciu okienka z ochroną wita nas tablica informacyjna, ale kilka kroków bliżej  uwagę odwraca ogromny dotykowy panel z interaktywną aplikacją. Czekając na windę mało kto by się powstrzymał, aby sobie „poklikać”.  System wizualizacji oprócz powitalnych slajdów pokazywał informacje i opcje zarządzania budynkiem. Mogliśmy podejrzeć na którym piętrze znajduje się winda a nawet na którym piętrze wykryto ruch i jaka panuje tam temperatura.  Opcji zapewne było dużo więcej ale właśnie otworzyły się drzwi windy – jedziemy na 3 piętro.

WINDA

Jeszcze dodam, że nad klasycznymi przyciskami przywołującymi windę znajdował się dotykowy panel. Pokazane na nim było aktualne dane związane z windą: piętro na którym się znajduje oraz czas przyjazdu. Oprócz tego na wizualizacji była zachęcająca czerwona ikonka zapakowanego prezentu. Nie klikniesz ? Każdy kliknie !

Dostałem myśl od samego Sokratesa:

„Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili”

Nie wiedziałem czy wziąć to do siebie ponieważ przygotowałem się do tego spotkania i miałem dużo do powiedzenia 🙂

Wchodzimy do windy i zgadnijcie co się tam znajdowało ? Kolejny panel dotykowy z opcją wyboru piętra za pomocą przycisku z nazwą firmy. Nie musimy wiedzieć na które jedziemy piętro – wystarczy że wiemy do kogo jedziemy. Dla odpornych na nowości i takie innowacje znajdowały się również klasyczne przyciski z numerami pięter 🙂

SALA KONFERENCYJNA

Przywitaliśmy się grzecznie kłaniając się w pas, po czym udaliśmy się w stronę sali konferencyjnej. Widok kolejnych paneli niemal przy każdych drzwiach już nas nie dziwił. Po dotarciu na miejsce rzuciło nam się jeszcze w oczy nasza nazwa iAutomatyka na panelu przy drzwiach sali spotkania. Jak się później dopytaliśmy całe zarządzanie budynkiem jest zbudowane w oparciu o urządzenia marki ASTRAADA, którymi ASTOR chwali się już od kilku lat.

SPOTKANIE

Jednym z punktów spotkania była prezentacja nowej odsłony portalu iAutomatyka.pl i zaproszenie z naszej strony firmy ASTOR do założenia konta firmowego. Dzisiaj na naszej Mapie Automatyki mają zaznaczone wszystkie swoje oddziały i dodane kilka produktów. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmami w czołówce branżowej. Następnie dyskutowaliśmy o możliwościach szerszej współpracy, gdyż okazuje się, że mamy wspólny cel: Wspieranie ludzi mających związek z automatyką i podnoszenie ich kompetencji.

Uwagę poświęciło nam aż 4 osoby, a jeśli już o ludziach mowa to o pracownikach ASTOR warto powiedzieć kilka słów. Współpracując z nimi czuć mocny powiew świeżości, ambicji i… relaksu. Każdy był uśmiechnięty, czy to w sali konferencyjnej czy przy ksero na korytarzu. Nawet ochroniarz witał nas jakbyśmy się już znali. Taka atmosfera to rzadkość ! Podczas spotkania szczerze zaimponowali nam swoją organizacją ale niestety nie możemy zdradzać szczegółów :). Było widać, że pracuje się im dobrze w tej firmie w czym z pewnością pomaga im następna ciekawostka.

JADALNIA W FIRMIE ASTOR

Poczujcie to! Siedzisz w pracy i wypełniasz codzienne obowiązki. Wyjmujesz z kieszeni smartfon po czym uruchamiasz aplikację pracodawcy. na której pojawiają się 3 rozwijane listy: jedna na dzisiaj i dwie na kolejne dni. Co do wyboru jest w tych listach ? Obiad! Na przykład w środę wybierasz sobie „Kluski leniwe”, w czwartek „Schabowy” a w piątek „Sałatka z kurczakiem”. W ten sposób składa się zamówienia. Gdy catering zapuka do drzwi firmy pracownicy dostają powiadomienie w telefonie i email na skrzynkę pocztową z informacją o gotowym posiłku. Tak to działa w firmie ASTOR !

Serio ? Już wysyłasz CV ?

W przerwie obiadowej można udać się do pokoju socjalnego. Dodatkowo na monitorze znajduje się lista zamówionych posiłków a na opakowaniach z cateringiem inicjały zamawiającego.

ASTOR INNOVATION ROOM

Idziemy do AIR – usłyszeliśmy nagle od Joanny Kowalkowskiej. Do tej pory skrót AIR kojarzył mi się tylko z kierunkiem Automatyka i Robotyka na studiach. Po tej wizycie pasuje również do nazwy pomieszczenia ASTOR Innovation Room. Moje życie już nigdy nie będzie takie samo! To co się tam wyprawia to istna petarda.

Za dnia pięknością w nocy zaś szkaradą! Prawie pasuje tutaj tekst ze Szreka z tą zmianą, że w moich oczach i za dnia i w nocy to pomieszczenie tryska pięknością.

W ciągu dnia w ASTOR Innovation Room odbywają się szkolenia z programowania, obsługi i diagnostyki robotów przemysłowych Kawasaki. W środku znajdują się trzy dobrze zorganizowane stanowiska szkoleniowe. Każde składa się z dwóch komputerów, kontenera ze sterownikami oraz robota Kawasaki z Teach Pendantem. Jak dopytaliśmy incognito to liczba zainstalowanych robotów Kawasaki w Polsce jest imponująca.

 Mamy nadzieję, że organizatorzy zaproszą nas na taki kurs! ASTOR !? Czytacie ten artykuł ?  

Część szkoleniowa z robotów przemysłowych Kawasaki stanowi 1/3 pomieszczenia AIR. Dodając pozostałe 2/3 można powiedzieć, że ASTOR urządził sobie małe targi automatyki, bo tak to się wszystko prezentuje! W drugiej części sali zainstalowane są prawdziwe roboty przemysłowe Kawasaki i EPSON tylko w celach prezentacyjnych.

Rozumiecie rozmach ? Gdzie tu jest jakikolwiek sens ?

Okazuje się, że całą idea nabiera sensu pod wieczór…

GDZIE TECHNOLOGIA SPOTYKA CZŁOWIEKA ?

Po całym spotkaniu wróciliśmy do hotelu, zjedliśmy obiad i zwiedzaliśmy Stare Miasto Krakowa. Na prośbę pracowników ASTOR wróciliśmy wieczorem na ulicę Smoleńsk 29. I tak nie mieliśmy daleko, ale to co się ukazało naszym oczom to istne szaleństwo !

 

Zwiedzasz sobie spokojnie Kraków, gdy nagle chodnik grzecznie informuje, że możesz uruchomić robota SMS-em. Grzecznie, ponieważ nie jest to ordynarna farba, ale kulturalne światło z rzutnika. Genialne!

Odwracamy głowę w prawo i okazuje się, że 2/3 pomieszczenia AIR jest odsłonięte. Za szybą znajduje się duży ekran z instrukcją, że wystarczy wysłać zwykłego SMS-a aby uruchomić robota znajdującego się po drugiej stronie. Akurat przechodziła matka z dzieckiem po czym zatrzymali się przy witrynie. Gdy brzdąc zorientował się o co chodzi w tej atrakcji to nie pozwolił się matce ruszyć dalej, póki nie zobaczy jak to działa. My też przebieraliśmy nogami jak ten maluch i nie mogliśmy się doczekać!

SMS o treści 1 wysłany! Cała „linia produkcyjna” rusza a jeden z robotów zaczyna paletyzować pudła. Mały widz niemal dotyka nosem szyby z wrażenia.


Oprócz robota paletyzującego znajdują się tam jeszcze trzy inne. Każdego można uruchomić osobno wysyłając SMS-a o treści 1, 2 lub 3.

 1. Robot paletyzujący Kawasaki.
 2. Robot Kawasaki typu Pick & Place+ Robot typu SCARA EPSON.
 3. Robot spawający Kawasaki.

Wystawa znajduje się przy ulicy Smoleńsk 29 w Krakowie i jest czynna w czwartki i piątki od 17:00 do 21:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 21:00.

Z całej wieczornej zabawy nagraliśmy film ale postanowiliśmy go nie publikować, aby nie psuć efektu odwiedzającym Kraków. To trzeba zobaczyć na żywo ! 


POZDRAWIAMY

Od lewej:

Marcin Faszczewski i Rafał Kupiński – Wspólnicy i delegacja z Zespołu iAutomatyka.pl.
Joanna Kowalkowska – Specjalista ds. marketingu, Redaktor Biuletynu Automatyki. Korespondencja z Joanną jest unikatowa!
Michał Zieliński – Automatyk nieustannie maczający paluchy w dziale marketingu, poznaliśmy się na Automaticon 2016 z czego wynikły pierwsze odcinki Kursu Automatyki.
Wojciech Trojniar – Specjalista ds. Systemów Sterowania. Wsparcie przy testach sterowników ASTRAADA.

Wypad do firmy ASTOR to bez wątpienia udany i owocny wyjazd.

P.S. Ciekawostka! Wiąże nas nie tylko współpraca ale również data 1987. W tym właśnie roku powstała firma ASTOR a ja się urodziłem :).

PRZY OKAZJI SPRAWDŹ CZYM CHWALI SIĘ ASTOR

[mpc_interactive_image background_image=”9602″][mpc_hotspot preset=”mpc_preset_6″ url=”url:http%3A%2F%2Fwww.astraada.pl%2Fone%2F|||” position=”84.177||84.910″ icon_type=”character” icon_character=”WIĘCEJ” icon_color=”#ffffff” icon_size=”20″ background_color=”#179b65″ border_css=”border-radius:5px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:6px;padding-right:15px;padding-bottom:7px;padding-left:15px;” hover_icon_color=”#333333″ hover_background_color=”#00bf69″ mpc_tooltip__position=”right” mpc_tooltip__show_effect=”slide” mpc_tooltip__disable_arrow=”true” mpc_tooltip__font_preset=”mpc_preset_47″ mpc_tooltip__font_color=”#f7f7f7″ mpc_tooltip__font_size=”16″ mpc_tooltip__font_line_height=”1.5″ mpc_tooltip__font_transform=”none” mpc_tooltip__font_align=”center” mpc_tooltip__text=”V2klQzQlOTljZWolMjBvJTIwQVNUUkFBREElMjBPTkU=” mpc_tooltip__background_color=”#179b65″ mpc_tooltip__padding_divider=”true” mpc_tooltip__padding_css=”padding-top:20px;padding-right:20px;padding-bottom:20px;padding-left:20px;” animation_in_type=”transition.bounceUpIn” animation_in_offset=”100″ animation_in_duration=”2000″ animation_in_delay=”400″ animation_loop_type=”callout.swing” animation_loop_duration=”500″ animation_loop_delay=”5000″ animation_loop_hover=”true”][/mpc_interactive_image]

20 lutego 2017 / Kategoria: , ,
 • Autor: Marcin Faszczewski
 • Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka!

  Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.

  Dołącz do projektu jako Integrator Automatyki.

  Dołącz do projektu jako Automatyk.

  Dołącz do projektu jako Firma, Producent, Dystrybutor.

 • Profil Autora
 • http://iautomatyka.pl/

CO O TYM MYŚLISZ? DODAJ KOMENTARZ!

NAJNOWSZE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS

SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0

Majowe Konferencje Techniczne dla przemysłu

„Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu – te dwie konferencje skierowane do przedstawicieli przemysłu godne są uwagi w majowym kalendarzu spotkań branżowych.  Czwarta edycja Konferencji Technicznych nabiera tempa. Kalendarium wydarzeń Axon Media zbliża się do półmetka, zapełniając sale uczestnikami poszukującymi nowej wiedzy i praktycznych przykładów z zakresu optymalizacji i unowocześniania

Majowe Konferencje Techniczne dla przemysłu

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

Koncepcja przemysłu 4.0 to nie tylko inteligentne łączenie urządzeń przemysłowych w obrębie sieci, lecz także łączenie warstwy zarządzania produkcją z warstwą IT oraz warstwą zarządzania przedsiębiorstwem. Celem tego wybiegającego w przyszłość projektu jest utworzenie „inteligentnej fabryki”, w której wszystkie procesy będą zachodzić jeszcze szybciej, oferując przy tym większą elastyczność i wyższy stopień dostosowania. Na sztandarach

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

Modułowe ekrany projekcyjne w wydaniu Mitsubishi Electric

Artykuł z serii: Podstawy urządzeń automatyki - Mitsubishi Electric Mitsubishi Electric w swoim bogatym portfolio z urządzeniami automatyki przemysłowej skryło także rozwiązania wielkoformatowych ekranów do wizualizacji. Takie ekrany pewnie każdy z nas kojarzy z filmów katastroficznych, gdzie w centrum kryzysowym sztab ludzi na wielkim ekranie z niecierpliwością śledzi aktualną sytuację. Pracownicy dużych fabryk na pewno

Modułowe ekrany projekcyjne w wydaniu Mitsubishi Electric

Sterowanie automatyczne szybrem kominkowym. Film

Materiał będzie dotyczyć projektu, jaki zrealizowałem kilka lat temu dla swojego znajomego z pracy. Jegomość ten, podczas gruntownego remontu swojego domu, postanowił zainstalować kominek z płaszczem wodnym. Szukał w tym celu kominka z szybrem. Niestety po długich poszukiwaniach poddał się, i kupił kominek z szybrem ręcznym. Nie znalazł na rynku ani gotowego rozwiązania, ani tez

Sterowanie automatyczne szybrem kominkowym. Film

Rusza Konkurs iAutomatyka z comiesięczną pulą nagród.

Planowaliśmy ten projekt okrągły rok ale się udało! Będziemy nagradzać użytkowników w zamian za umieszczanie treści na iAutomatyka.pl. Cel jest następujący: tworzyć wyjątkowe miejsce związane z Automatyką, dla ludzi których kręci Automatyka, przez ludzi, którzy Automatyką chcą się dzielić. Udział w konkursie Sprawa jest prosta! Szczegóły znajdziesz TUTAJ, ale sprowadza się to do trzech kroków: Załóż konto

Rusza Konkurs iAutomatyka z comiesięczną pulą nagród.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…