NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

Ekonomia produkcji i efektywność sprzętu. Automaticon 2018 za nami

273 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

XXIV edycja największych targów dla producentów, kompletatorów i odbiorców automatyki przemysłowej dobiegła końca. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego po raz kolejny w dniach 20-23 marca mogliście Państwo gościć również na stoisku firmy B&R.

Dla B&R istotne jest by zawsze demonstrować podczas targów nie tylko stałe portfolio produktów, ale również by inspirować prezentowanymi nowościami oraz wiedzą naszych inżynierów. Kontynuując swoje założenie przedstawiliśmy w tym roku naszym gościom nową definicję ekonomii produkcji i efektywności sprzętu.

Nowa generacja systemów transportowych

Zainteresowanie uczestników wydarzenia budziły stanowiska demonstracyjne najnowszych systemów transportowych: ACOPOStrak oraz SuperTak.

ACOPOStrak rewolucjonizuje produkcję adaptacyjną. System przenosi korzyści wynikające z produkcji masowej do produkcji jednostkowej. Pozwala na produkcję niewielkich partii wyrobów bez utraty korzyści płynących z wysokich marż, typowych dla produktów spersonalizowanych. To jednak tylko część wartości systemu, o których wspominali inżynierowie B&R.

SuperTrak z kolei jest przemysłowym systemem transportu liniowego, który umożliwia niezależne sterowanie ruchem wielu wózków współpracujących na jednym torze jezdnym. Wyjątkowa dostępność systemu i synchronizacja w czasie rzeczywistym, gwarantują dużą wydajność i wysoką jakość produkcji. System umożliwia zautomatyzowanie zakładów produkcyjnych dzięki integracji wózków, robotów i innych komponentów sterowanych numerycznie. Goście mogli zobaczyć skuteczność systemu na stanowisku prezentującym technologię przeciwdziałania ruchom cieczy w zbiorniku.

Technologia inteligentnej fabryki – Orange Box

Na stoisku nie mogło zabraknąć Orange Box, rozwiązania dla łatwej adaptacji inteligentnych rozwiązań w inwestycjach typu „brownfield”. Rozwiązanie B&R umożliwia odczyt i analizę danych z wcześniej nieobjętych cyfryzacją maszyn i urządzeń, pozyskuje dane dotyczące OEE oraz zużycia energii i wykonanych procesów. Eksperci B&R wytłumaczyli łatwą i intuicyjną obsługę Orange Box np. z wykorzystaniem tradycyjnego smartfona. Monitorowanie stanu urządzeń z dowolnego miejsca okazuje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Automatyka zakładowa na miarę Przemysłu 4.0

Zakładom produkcyjnych stawiane są wymagania, które mają zapewnić krótszy czas wprowadzania produktu na rynek, redukcję cykli produkcyjnych, zwiększoną wydajność i wiele innych. B&R nie mogła pozostawić tych potrzeb bez odpowiedzi, dlatego na Automaticonie zaprezentowała rozwiązanie sprzętowo-programowe oparte o system sterowania procesami APROL. Nowa technologia zapewnia bezpieczeństwo produkcyjne między innymi, dzięki automatyzacji procesów śledzenia i raportowania oraz kontroli procesów produkcyjnych zgodnie z wytycznymi GMP.

Nie tylko stoisko – wiedza praktyczna

Osoby zainteresowane praktycznymi aspektami robotyzacji i nowoczesnej produkcji zostały zaproszone do udziału w warsztatach organizowanych przez firmę ABB. Biorąc w nich czynny udział, eksperci B&R zaprezentowali podczas godzinnego spotkania narzędzia do optymalnego zarządzania produkcją na przykładzie procesu naważania w zakładzie farmaceutycznym.

Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany informacji w zakresie nowoczesnych rozwiązań, poinformowania uczestników o nowościach sprzętowo-programowych oraz do szerszego spojrzenia na wymagania Przemysłu 4.0. Pracownicy B&R wyczerpująco odpowiadali na pytania dotyczące architektury Edge dla Przemysłu IoT, w związku z zapotrzebowaniem na wstępne przetwarzanie danych uzyskanych z maszyn. Nie zapomnieli również o przyszłych inżynierach, dlatego studenci mogli liczyć na pakiet informacji dotyczący możliwości rozwoju kariery w B&R.

Dziękujemy za zainteresowanie i otwartość podczas rozmów.

Zapraszamy za rok!

 

18 kwietnia 2018 / Kategoria: , ,
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Jak uniknąć maskowania błędów urządzeń bezpieczeństwa

Często w maszynach a zwłaszcza liniach produkcyjnych spotykamy się szeregowym łączeniem bezpotencjałowych elementów bezpieczeństwa – np. przy nadzorowaniu położenia ruchomych osłon czy drzwi. Jednak nie zawsze takie łączenie pozwala na rozpoznanie sytuacji niebezpiecznych. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu gdzie przedstawione są możliwe zagrożenia oraz sposób ich wyeliminowania zgodnie z PN-EN ISO 14119  

Jak uniknąć maskowania błędów urządzeń bezpieczeństwa

Inteligentne roboty i nowości technologiczne: relacja z konferencji w Gdyni

Innowacje na miarę potrzeb Przemysłu 4.0 – tak można w skrócie określić temat przewodni konferencji technicznej „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”, która odbyła się  16 maja 2018 r. w Rumii. To pierwsza konferencja organizowana przez Axon Media na w Gdyni i jednocześnie czwarta poświęcona tej tematyce w bogatym dorobku organizatora. W wydarzeniu uczestniczyli inżynierowie

Inteligentne roboty i nowości technologiczne: relacja z konferencji w Gdyni

Przykład Komunikacji Modbus RTU dla sterowników Mitsubishi FX5U

Mój pierwszy artykuł dotyczył komunikacji pomiędzy falownikiem IG5A a sterownikiem SCADA WebHMI przy pomocy Modbus’a RTU. Stwierdziłem, że warto by wyczerpać temat do końca związany z Modbusem. Dzisiaj więc zajmiemy się tym protokołem z wykorzystaniem popularnego sterownika firmy Mitsubishi FX5U (w kolejnych artykułach będę chciał również pokazać to na Siemensie i może coś z Codesys’a).

Przykład Komunikacji Modbus RTU dla sterowników Mitsubishi FX5U

Jak zacząć pracę z serwonapędem ACOPOS P3 od B&R? Tutorial.

Artykuł z serii: Kurs podstaw automatyki Niedawno jako Zespół iAutomatyka.pl odwiedziliśmy siedzibę firmy B&R w Poznaniu, żeby lepiej poznać tę firmę i oferowane przez nich produkty. Pośród wielu urządzeń automatyki szczególne zainteresował mnie serwonapęd o nazwie ACOPOS P3. Zaintrygowany poprosiłem o więcej informacji, a zespół szkoleniowy oraz supportu B&R natychmiast wszystko szczegółowo mi wyjaśnił. Byłem pod wrażeniem

Jak zacząć pracę z serwonapędem ACOPOS P3 od B&R? Tutorial.

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 2/5

Artykuł z serii: Kurs programowania PLC na sterowniku WAGO PFC Pierwszy odcinek naszej serii miał na celu utworzenie prostego projektu z programem w języku drabinkowym oraz wizualizacją, które będzie można uruchomić oraz przetestować w symulatorze. W drugiej części zajmiemy się zasadniczym celem całej serii – budową pełnowartościowej aplikacji. W tym artykule: Utworzymy definicję struktury napędu

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 2/5

Automatyczne spawanie metodą TIG, przy użyciu robota spawalniczego.

Spawanie automatyczne. Spawanie automatyczne, to spawanie, które całkowicie eliminuje potrzebę obecności człowieka przy procesie. Zazwyczaj jest prowadzone przez roboty spawalnicze. Większość z Was zapewne widziała już takiego robota. Prawdopodobnie spawał on metodą MIG/MAG. Czym różni się ona od metody TIG? MIG/MAG to spawanie półautomatyczne. Spawacz nie musi dodawać sam drutu spawalniczego, ponieważ robi to za

Automatyczne spawanie metodą TIG, przy użyciu robota spawalniczego.MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Prowadzimy kursy i egzaminy państwowe w zakresie odnowienia lub uzyskania po raz pierwszy uprawnień zawodowych: G1 – uprawnienia elektryczne tzn sepowskie do 1 kV lub powyżej G2 – uprawnienia energetyczne (również dla palaczy CO...
  • DL2 jest rejestratorem danych o budowie modułowej, stworzonym z myślą o jak najlepszym przystosowaniu urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Każde urządzenie składa się z modułu bazowego, do którego w zależności od potrzeb metrologic...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
  • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
  • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…