ZOSTAŃ PARTNEREM PORTALU

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 170 000 naszych pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków.

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Exact matches only
Szukaj w tytule
Search in content
Szukaj postów i artykułów
Search in pages
Szukaj w katalogu firm


Jak działa silnik krokowy?
2836 wyświetleń

Film odpowiadający na wiele podstawowych pytań związanych z silnikami krokowymi. W oparciu o szczegółowe animacje Autor prostym językiem wprowadza w zagadnienia coraz dokładniej. Z filmu dowiemy się o wielu istotnych zagadnieniach na przykład:

 • Co to jest i jak działa silnik krokowy?
 • Jak jest zbudowany silnik krokowy?
 • Co to jest moment obrotowy silnika krokowego?
 • Jak działa serwomechanizm?
 • Jakie są rodzaje połączeń silnika krokowego i jaki wpływ na silnik krokowy ma sposób połączeń?
 • Jakie są rodzaje sterowań silnika krokowego?
 • Co to jest i jak działa sterownik silnika krokowego?

Film polecam szczególnie początkującym inżynierom.

Silniki krokowe – Elementy budowy maszyn – #2

Dla moich widzów mam kupony do sklepu GearBest.com. W tym tygodniu proponuję Magic Saw – piła i zestaw brzeszczotów za $15.99: http://www.gearbest.com/cutting-tools/pp_655718.html?lkid=11088643 przy zamówieniu należy wpisać kod kuponu: GB1msRU Jeśli akurat ta piła Ci się nie spodoba, zajrzyj tu za kilka dni 😉 ———————————– Drugi odcinek nowej serii. Odcinek poświęcony silnikom krokowym.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat silników krokowych to zajrzyj do tego artykułu. Opisujemy w nim sposób podłączenia silnika krokowego do sterownika silnika i sterownika PLC FATEK. Artykuł zawiera również film na którym pokazujemy przebieg impulsów sterujących na oscyloskopie. Ciekawe rzeczy!

4 września 2017 / Kategoria: ,
 • Autor: Marcin Faszczewski
 • Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby publikować i szerzyć informacje związane z automatyką. Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po posty informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam czytelników do założenia konta i publikowania postów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania postów wśród społeczeństwa automatyków.
 • Więcej wpisów
 • http://iautomatyka.pl/

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Close
z

  Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…