Data dodania 9 października 2017 / 449

Przejrzystość się opłaca: oferowane przez WAGO portfolio wyrobów tworzy jednolity system dostosowanych do siebie wzajemnie komponentów i umożliwia tworzenie kompleksowych rozwiązań do pomiaru prądu i energii.

Technika pomiaru prądu i energii

Od pomiaru, przez analizę, po wizualizację: WAGO oferuje odpowiedni produkt dla każdego etapu procesu. Zapewnia to maksymalną przejrzystość i redukcję kosztów, co umożliwia systematyczne zarządzanie energią pozwalające na obniżenie stale rosnących kosztów energii. Jeszcze niedawno trzeba było zestawiać ze sobą komponenty bazujące na różnych technologiach, dziś znormalizowana technika automatyzacji pozwala łatwo znaleźć odpowiednie i korzystne cenowo rozwiązania. Wyroby z grupy pomiarów prądu i energii elektrycznej WAGO tworzą pełny, zharmonizowany system, umożliwiający zwiększenie efektywności energetycznej.

Korzyści dzięki technice pomiaru prądu i energii:

  • zmniejszenie kosztów energii dzięki maksymalnej przejrzystości
  • optymalne obciążenie urządzeń
  • wzrost efektywności energetycznej
  • kompleksowa analiza sieci zasilającej
  • wykazywanie/unikanie dużych kosztów wynikających z obciążeń szczytowych przez wyłączanie odbiorników w odpowiednim momencie
  • wszystko od jednego dostawcy: pełny, zharmonizowany system, przeznaczony do pomiaru energii

Pomiar – systematyczny odczyt danych o zużyciu energii

Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba pomiaru i analizy prądów o dużych wartościach, zaleca się zastosowanie przekładników prądowych z serii 855. W razie konieczności modyfikacji układów bez demontażu oprzewodowania i przerywania procesów, przydatne mogą być cewki Rogowskiego lub przekładniki prądowe z dzielonym rdzeniem z serii 855.

Analiza – identyfikacja i planowanie zużycia energii

Do analizy faktycznego zużycia prądu dostępne są w ramach WAGO-I/O-SYSTEM 750 moduły pomiaru mocy 3-fazowej. W zależności od aplikacji lub preferencji klienta, do przetwarzania danych o energii na znormalizowany sygnał analogowy można zastosować przetworniki prądu JUMPFLEX® z serii 857 i 2857 oraz cewki Rogowskiego.

Wizualizacja i konfiguracja

Przetworniki JUMPFLEX® można konfigurować przy pomocy klasycznego oprogramowania na PC, jak również aplikacji na urządzenia mobilne (smartfony i tablety). Konfiguracja WAGO-I/O-SYSTEM 750 odbywa się za to przy pomocy WAGO-I/O-CHECK – łatwego w obsłudze oprogramowania na bazie Windows, umożliwiającego obsługę i wizualizację węzła.

Więcej o produktach pomiarowych WAGO

Asortyment:

 

Przekładniki prądowe przewlekane picoMAX® i wyjściem niskomocowym

Przekładniki prądowe przewlekane z wielownikiem picoMAX® wyjście 1A

Przekładniki prądowe przewlekane

Przekładnik prądowy z odejściem napięciowym

Przekładniki prądowe z dzielonym rdzeniem

Odgałęźniki Potencjałowe

Pomiar energii- cewki Rogowskiego

iAutomatyka.pl
POLECANE
Wydarzenia
Partnerzy Portalu iAutomatyka.pl