NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

Aktualizacja WebHMI 3.0 + BACnet IP + j.polski + więcej

622 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Artykuł z serii: WebHMI - SCADA bez limitów i licencji w jednym urządzeniu


Została wydana nowa wersja oprogramowania sprzętowego WebHMI v3.0

Główne zmiany:

 • Zastosowano technologię „Comet” do aktualizacji danych przez interfejs internetowy.
 • Dodano narzędzie do diagnostyki jakości połączeń pracujące w czasie rzeczywistym.
 • Wprowadzono możliwość wyświetlania tabeli z komunikatami na dowolnym ekranie w osobnym oknie podręcznym.
 • Dodano protokół komunikacyjny BACnet IP.
 • Dodano sprawdzanie warunku wartości minimalnej/maksymalnej dla rejestrów wykorzystywanych w receptach.
 • Dodano właściwość migania dla elementu typu „Image” (obraz).
 • Znacząco zwiększono maksymalną długość magistrali 1-Wire na dedykowanych konwerterach USB 1-Wire. Można tworzyć magistrale o długości do 200m.
 • Wprowadzono możliwość wyboru wartości liczbowej z listy rozwijanej zamiast wpisywania odręcznego w sytuacji zmiany wartości rejestru powiązanego z obiektem „Dictionary”.
 • Zaktualizowano system operacyjny OpenWRT, jądro Linux i powiązane narzędzia.
 • Naprawiono inne, drobne błędy.
 • Dodano język polski! (możliwość aktualizacji od 8 maja)

Aktualizacja danych za pomocą technologii Comet

W poprzednich wersjach oprogramowania WebHMI wartości wszystkich rejestrów były sprawdzane okresowo w celu aktualizacji danych na pulpitach, trendach i listach rejestrów. Wraz z rozrostem projektów stało się oczywiste, że duża ilość danych może powodować kolizje w kanałach transmisyjnych i spowalniać transfer między WebHMI a przeglądarką internetową. Dlatego wprowadzono dwie optymalizacje: sprawdzanie wyłącznie wartości rejestrów wykorzystywanych na aktualnie widocznym ekranie oraz adaptacyjną zmianę interwału zapytań WebHMI w celu dostosowania do wolnych połączeń. Przeglądarka mogłaby samodzielnie zwiększyć interwał zapytań WebHMI, gdyby zauważyła, że nie docierają z zadaną częstotliwością. Dla małych projektów takie rozwiązanie zdało egzamin.

Jednak nasi klienci nie stoją w miejscu i tworzą co raz to większe projekty. W takiej sytuacji stary system aktualizacji danych staje się nieefektywny i dlatego zastąpiono go nowym, doskonalszym.

Technologia Comet umożliwia przesyłanie do przeglądarki tylko tych danych, które uległy zmianie przy jednoczesnej minimalizacji opóźnień. Tak więc, gdy wykorzystywanych jest 1000 rejestrów na 20 kontrolerach, nie ma potrzeby przesyłania ich wszystkich do przeglądarki kilka razy na sekundę. Mało prawdopodobnym jest, aby wszystkie z nich się zmieniły. Zamiast tego WebHMI generuje pakiety tylko z tych danych, które faktycznie zostały zmienione i natychmiast przesyła je do przeglądarki, a nie w momencie, gdy przeglądarka ich zażąda.

Pozwala to drastycznie zmniejszyć wymagania dotyczące kanału transmisji danych, zmniejszyć koszty transmisji i obciążenie przeglądarki, która nie musi ponowie odświeżać niezmienionych elementów interfejsu na ekranie.

Innym pozytywnym aspektem technologii Comet jest zmniejszenie opóźnień między rzeczywistą zmianą wartości rejestru a zaktualizowaniem jej w oknie przeglądarki. Przy wystarczająco krótkim czasie skanu opóźnienie między zmianą stanu wejścia PLC/Modułu IO a zmianą wartości rejestru w interfejsie WebHMI jest niezauważalne.

Również w celu optymalizacji pracy z wolnymi połączeniami 3G, stworzyono grupowanie pakietów. WebHMI zbiera wiadomości o zmianach wartości rejestrów w pakiety danych i wysyła nie częściej niż podano w ustawieniach systemu. Pozwoliło to uniknąć zbyt częstego przesyłania danych zmniejszając obciążenie związane z transmisją danych w sieci. Przedział gromadzenia danych w pakiety jest elastycznie dostosowywany w zakresie od 100ms do 5s.

  

Diagnostyka jakości połączenia

WebHMI umożliwia integrację szerokiej gamy systemów inżynierskich w jeden system zarządzania – od oświetlenia i klimatyzacji po zaawansowane systemy sterowania. Ze względu na różnorodność urządzeń, przegląd wszystkich rejestrów może zająć dużo czasu dlatego WebHMI wyposażono w mechanizmy optymalizujące czas skanowania. Jeśli jednak jeden z kontrolerów zostanie wyłączony w celu konserwacji lub naprawy, czas skanowania może znacząco wzrosnąć, co spowoduje wzrost czasu reakcji systemu na działania operatora.

Tego rodzaju opóźnienia bardzo irytują użytkowników i sprawiają, że praca z systemem jest niewygodna. Uciążliwym jest oczekiwanie na włączenie oświetlenia kiedy opóźnienie wynosi 5-10 sekund. Zatem co się stało? Dlaczego tak gwałtownie zmienił się czas skanowania?

Wcześniej konieczne było śledzenie wewnętrznych rejestrów zawierających kody błędów, przeglądaniem logów itd. Co nie było ani wygodne, ani intuicyjne.

Nową wersję oprogramowania wzbogacono o narzędzie „Diagnostics” (diagnostyka połączeń). Jest ono dostępne w oknie wywoływanym z paska statusu. Teraz użytkownik może łatwo prześledzić, ile czasu zajmuje wymiana danych z podłączonymi urządzeniami oraz status błędów komunikacji. Umożliwi to natychmiastowe wykrycie nieprawidłowości oraz naprowadzi na przyczynę wydłużenia czasu reakcji systemu.

 

Tabela komunikatów na wszystkich pulpitach

Teraz na wszystkich pulpitach można szybko odczytać najnowsze wiadomości z systemu. Dzięki temu z jednej strony poprawiono wygodę pracy użytkownika i poziom świadomości personelu, a z drugiej uproszczono ekrany, usuwając nie zawsze potrzebne tabele z wiadomościami.

Dodano protokół BACnet IP

Zaimplementowano zapytania Read Property i Write Property protokołu BACnet co umożliwiło integrację z urządzeniami go obsługującymi. Pozwalają na odczyt i zapis rejestrów typu:

 • Analog Input
 • Analog Output
 • Analog Value
 • Binary Input
 • Binary Output
 • Binary Value
 • Multi State Input
 • Multi State Output
 • Multi State Value

Zaktualizowany system operacyjny OpenWRT, jądro Linux i powiązane narzędzia

Zaktualizowano prawie całe oprogramowanie systemowe do najnowszych wersji. Pozwoliło to na zmniejszenie zużycia pamięci operacyjnej, zasobów procesora oraz na ogólne zwiększenie bezpieczeństwa i sprawności systemu.

Aktualizacja dla wersji  2.10 i starszych

Technologia Comet wymaga specjalnych modułów w systemie operacyjnym WebHMI. Dzięki wbudowanym narzędziom zaktualizować można jedynie kod systemu SCADA nie mając przy tym dostępu do systemu operacyjnego. Zatem nie można ich wykorzystać do aktualizacji z wersji 2.X do wersji 3.0. Dlatego proces aktualizacji przeprowadzany będzie przez nas za pomocą zdalnego dostępu do urządzenia i wyłącznie na życzenie klienta. Ponadto aktualizacji wymagać będą wszystkie ustawienia sieciowe urządzenia.

Od kwietnia 2018 wszystkie WebHMI będą sprzedawane z wersją oprogramowania 3.0.

Gdzie kupić?

Sklep online: https://sklepiautomatyka.pl/WebHMI-SCADA-c111
Zapytaj swojego dostawcy np. Hurtownie Alfa Elektro
Zapytanie ofertowe: oferty@iautomatyka.pl


Więcej z serii: WebHMI - SCADA bez limitów i licencji w jednym urządzeniu
30 kwietnia 2018 / Kategoria: ,
 • Autor: iAutomatyka.pl
 • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
 • Profil Autora

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Przykład Komunikacji Modbus RTU dla sterowników Mitsubishi FX5U

Mój pierwszy artykuł dotyczył komunikacji pomiędzy falownikiem IG5A a sterownikiem SCADA WebHMI przy pomocy Modbus’a RTU. Stwierdziłem, że warto by wyczerpać temat do końca związany z Modbusem. Dzisiaj więc zajmiemy się tym protokołem z wykorzystaniem popularnego sterownika firmy Mitsubishi FX5U (w kolejnych artykułach będę chciał również pokazać to na Siemensie i może coś z Codesys’a).

Przykład Komunikacji Modbus RTU dla sterowników Mitsubishi FX5U

Jak zacząć pracę z serwonapędem ACOPOS P3 od B&R? Tutorial.

Artykuł z serii: Kurs podstaw automatyki Niedawno jako Zespół iAutomatyka.pl odwiedziliśmy siedzibę firmy B&R w Poznaniu, żeby lepiej poznać tę firmę i oferowane przez nich produkty. Pośród wielu urządzeń automatyki szczególne zainteresował mnie serwonapęd o nazwie ACOPOS P3. Zaintrygowany poprosiłem o więcej informacji, a zespół szkoleniowy oraz supportu B&R natychmiast wszystko szczegółowo mi wyjaśnił. Byłem pod wrażeniem

Jak zacząć pracę z serwonapędem ACOPOS P3 od B&R? Tutorial.

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 2/5

Artykuł z serii: Kurs programowania PLC na sterowniku WAGO PFC Pierwszy odcinek naszej serii miał na celu utworzenie prostego projektu z programem w języku drabinkowym oraz wizualizacją, które będzie można uruchomić oraz przetestować w symulatorze. W drugiej części zajmiemy się zasadniczym celem całej serii – budową pełnowartościowej aplikacji. W tym artykule: Utworzymy definicję struktury napędu

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 2/5

Automatyczne spawanie metodą TIG, przy użyciu robota spawalniczego.

Spawanie automatyczne. Spawanie automatyczne, to spawanie, które całkowicie eliminuje potrzebę obecności człowieka przy procesie. Zazwyczaj jest prowadzone przez roboty spawalnicze. Większość z Was zapewne widziała już takiego robota. Prawdopodobnie spawał on metodą MIG/MAG. Czym różni się ona od metody TIG? MIG/MAG to spawanie półautomatyczne. Spawacz nie musi dodawać sam drutu spawalniczego, ponieważ robi to za

Automatyczne spawanie metodą TIG, przy użyciu robota spawalniczego.

System POKA YOKE od Mitsubishi Electric w praktyce

Słowem wstępu, co to jest Poka Yoke? Poka Yoke to określenie wprost z języka japońskiego, oznacza to zapobieganie pomyłkom. W praktyce przejawia się to takim projektowaniem części, urządzeń, maszyn aby maksymalnie zredukować możliwość popełnienia błędu przez człowieka. W życiu codziennym można takie rozwiązania spotkać np. w umywalce, gdzie znajduje się dodatkowy odpływ przelewowy, karta SIM

System POKA YOKE od Mitsubishi Electric w praktyce

Jak było na szkoleniu z Robotów Kawasaki? Kolejna wizyta iAutomatyka.pl w ASTOR.

Artykuł z serii: Relacje ze szkoleń inżynierskich Raz na jakiś czas odpowiadamy na zaproszenie na szkolenia specjalistyczne. Tym razem mieliśmy okazję brać udział w szkoleniu z obsługi i programowania robotów przemysłowych Kawasaki w firmie ASTOR. Polskiej firmie, która nas jako zespół iAutomatyka inspiruje swoim podejściem do człowieka, pracownika i technologii. Firmie która powstałą w 1987 czyli

Jak było na szkoleniu z Robotów Kawasaki? Kolejna wizyta iAutomatyka.pl w ASTOR.MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Sterowniki kompaktowe, modułowe i zintegrowane, CODESYS V3 (programowanie, wizualizacja, komunikacja), Krótkie cykle czasowe, EtherCAT, BACnet (opcjonalnie), Modbus, CANopen, Porty szeregowe: RS232, RS485, 2 konfigurowalne karty Ethernet, W...
 • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • Grupa docelowa Kadra techniczna i menadżerska oraz pracownicy służb utrzymania ruchu pracujący w zakładach produkcyjnych. Cele Na szkoleniu poznasz wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. Na warsztatach nauczysz się jak dz...
  Czas trwania: 8:30-16:00
  Link: TerminyWszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…